AYEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2) -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç…

  • Yazı boyutu
AYEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2)
  -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç…

AYEDAŞ'ın özelleştirilmesi (2) -İhalenin nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 165 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar oldu -Nihai pazarlık görüşmesinin 1. elemeli yazılı turunda Park Holding AŞ, 2. elemeli yazılı turda ise Eksim OGG en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ'nin (AYEDAŞ) TEDAŞ'a ait yüzde 100 oranındaki hissenin özelleştirme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde, açık artırmada başlangıç tutarı 1 milyar 165 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan'ın komisyon başkanlığındaki ihaleye, Eksim Ortak Girişim Grubu (OGG), Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Aksa Elektrik AŞ, Fina Enerji-Fina Limancılık OGG, Alsim Alarko AŞ ve Park Holding AŞ katıldı.
     Nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Bu turda en yüksek tutar 652 milyon dolar olarak gerçekleşti.
     Elemeli yazılı turların ilkinde Park Holding AŞ, ikincisinde ise Eksim OGG en düşük teklifi vererek elenen katılımcılar oldu.
     Daha sonra, Enerjisa Elektrik Dağıtım AŞ, Aksa Elektrik AŞ, Fina Enerji-Fina Limancılık OGG ve Alsim Alarko AŞ ile açık artırmaya geçildi.
     Bu aşamada, açık artırma başlangıç tutarı 1 milyar 165 milyon dolar, artırım aralığı ise 2 milyon dolar olarak belirlendi.
     İstanbul'un Anadolu yakasına elektrik dağıtım hizmeti veren AYEDAŞ'ın 2 milyon 391 bin 859 abonesi bulurken, bölgede kayıp-kaçak oranı yüzde 8 düzeyinde.
     (Sürecek)
    
    
    

Bu haberi 154 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir