Axa Sigorta ve Harvard Business School arasında İşbirliği

  • Yazı boyutu
Axa Sigorta ve Harvard Business School arasında İşbirliği

Axa Sigorta ve Harvard Business School arasında İşbirliği

Axa Sigorta, Harvard Business School tarafından yürütülen FIELD projesi kapsamında proje konusu olarak seçildi.
     Axa Sigorta açıklamasına göre, Harvard Business School tarafından yürütülen FIELD projesi kapsamında MBA eğitimi alan 90 kişilik öğrenci grubu Türkiye'ye geldi. Altışar kişilik gruplar halinde, "FIELD programı için Küresel İşbirliği" anlaşması çerçevesinde belirlenen kurumlarla 7 günlük yoğun bir proje geliştirme süreci yaşayan öğrencilerin misafir olduğu şirketlerden biri de Axa Sigorta oldu.
     Öğrencilere hızlı gelişmekte olan ve tanımadıkları pazarlardaki dinamikleri anlama yetkinliği kazandırarak, öğrencilerin liderlik özelliklerini güçlendirmeyi amaçlayan FIELD programı için Axa Sigorta müşteri odaklı yaklaşımı ve başarılı müşteri değer yönetimi stratejileri nedeni ile proje konusu olarak seçildi.
     Harvard Business School'daki MBA eğitimlerinin ilk yılında olan öğrenciler, İstanbul'daki ziyaretleri boyunca yoğun bir program takip ettiler ve Axa Sigorta'daki çeşitli iş birimleri ile görüşerek en iyi uygulamaları anlama imkanı buldu. Şirketin "Müşteri Değer Yönetimi" (CVM) sistemlerine ilişkin inceleme yapan öğrenciler acenteler ve değişik segmentlerden müşterilerle yüz yüze görüşerek şirkete ve ürünlere ilişkin iç görü topladılar.
     İstanbul'daki ziyaretlerinin son gününde edindikleri bilgiler ile bir proje geliştiren öğrenciler, sunumlarını Axa Sigorta üst yönetimine yaptılar ve fikir paylaşımında bulundular.
     Çeşitli iş kollarında deneyim edindikten sonra iş hayatlarına ara vererek Harvard-da MBA programına katılan öğrencilerin global iş vizyonunu geliştirmek amacıyla yaratılan FIELD programında öğrenciler, proje kapsamında kurumlarla birlikte çalışarak ürün ve servislere ilişkin öneriler geliştirmeye çalışıyor
     Harvard Business School, 2013 yılında FIELD projesi kapsamında tüm dünyada 16 farklı şehre 900 öğrenci gönderdi.
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir