AXA Sigorta e-defter uygulamasına geçti

  • Yazı boyutu
AXA Sigorta e-defter uygulamasına geçti

AXA Sigorta e-defter uygulamasına geçti

AXA Sigorta e-defter uygulamasına geçti.
     Yapılan açıklamaya göre, AXA Sigorta, gerçekleştirdiği çok çeşitli kurumsal sorumluluk faaliyetlerine e-defter uygulamasını da ekledi.
     İş süreçlerinin optimizasyonu, verimlilik, toplumsal fayda gibi ilkeler doğrultusunda yapısal ve organizasyonel iyileştirmeler yapan AXA Sigorta ile AXA Hayat ve Emeklilik, gerekli donanım ve yazılım altyapısını en kısa sürede kurgulayıp Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yazılım uyumluluk onayını alarak sektörde e-deftere geçen ilk iki şirket oldu.
     Sosyal sorumluluk bilinci ile e-defter sistemine geçiş yapan iki şirket, azalan kağıt kullanımları sayesinde 1,7 milyon sayfa kağıdı doğaya kazandırdı. AXA bu uygulama ile baskı, nakliye, ciltleme, arşivleme, noterlik masrafı gibi birçok giderden tasarruf sağlamanın yanı sıra zaman yönetimini de optimize ederek ve operasyonel etkinliğe çok önemli bir katkı sağlayarak hizmet kalitesini arttırdı.
     Elektronik Defter Genel tebliği Resmi Gazete'de yayınlanmış ve vergi mükelleflerinin altyapılarını hazırlayıp gerekli izinleri aldıktan sonra resmi defterlerini elektronik ortamda tutabilecekleri belirtilmişti.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir