AXA'nın İklim Riskleri Araştırması -AXA Group CEO'su Henri de Castries: -"İşler değişti.…

  • Yazı boyutu
AXA'nın İklim Riskleri Araştırması
     -AXA Group CEO'su Henri de Castries:
     -"İşler değişti.…

AXA'nın İklim Riskleri Araştırması -AXA Group CEO'su Henri de Castries: -"İşler değişti. Zarara açık bölgelerde mal varlığı arttığı için alınan hasarların büyüklüğü de artıyor. Sigortacının işi sadece tazmin etmek değildir. Bizim işimiz önlemek ve korumak"

AXA Group CEO'su Henri de Castries, "İşler değişti. Zarara açık bölgelerde mal varlığı arttığı için alınan hasarların büyüklüğü de artıyor. Sigortacının işi sadece tazmin etmek değildir. Bizim işimiz önlemek ve korumak" dedi.
     AXA'nın dünya çapında gerçekleştirdiği "İklim Riskleri Araştırması" sonuçlarına göre Türkiye, iklim değişikliği ile ilişkili en kuvvetli algı ve düşüncelere sahip olan ülkelerden biri olarak ifade edildi.
     AXA açıklamasında, Ipsos tarafından 13 bin 492 katılımcıyla gerçekleştirilen "İklim Riskleri Araştırması"nda Fransa, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, İspanya, İngiltere, Japonya, Hong-Kong, Endonezya, ABD, Meksika ve Türkiye'nin yer aldığı belirtildi.
     Araştırma sonuçlarında Türkiye, iklim değişikliği ile ilişkili en kuvvetli algı ve düşüncelere sahip ülkelerden biri oldu.
     Türkiye'nin iklim değişimin varlığına en çok inanan ülkelerin başında geldiği ifade edilen açıklamada, "İklim değişikliğinin çeşitli sonuçları olduğu inancının ötesinde katılımcıların yüzde 73'ü şimdiden bu etkileri kendi ülkelerinde bizzat gözlemlediklerini belirtiyorlar. Türkiye de iklim değişikliğinin etkilerinin bizzat yaşanıldığı belirtilen ülkeler arasında yer alıyor" denildi.
     İklim Riskleri Araştırmasından elde edilen en çarpıcı bulgulardan biri de her üç kişiden birinin iklim değişikliği nedeni ile şimdiden günlük hayatının etkilenmiş olması ya da yakın gelecekte etkilenme beklentisinin yüksek olması. Günlük yaşama dair değişim yaşanan alanlar ise araştırma katılımcıları tarafından şu şekilde sıralanıyor; Kişisel konfor, sağlık, beslenme biçimi, seyahat planları, satın alınan sigorta türü, iş ve ikamet yeri.
     Türkiye katılımcılarının yüzde 47'si iklim değişiminden sağlığının etkilendiğini düşünürken, araştırma, dünya çapında kamuoyunda iklim değişiminin artık gerçek bir olgu olarak görüldüğünü, günlük hayattaki etkileri nedeni ile insanların endişe duyduklarını ama yine de umutsuzluğa kapılmak yerine tüm paydaşların birleşerek çözüm üretebileceğine inandıklarını ortaya koydu.
     AXA Group CEO'su Henri de Castries, konuyla ilgili "İşler değişti. Zarara açık bölgelerde mal varlığı arttığı için alınan hasarların büyüklüğü de artıyor. Yaşanan olayların sıklığı da artmış durumda. Bizim için bu gelişimi anlamak çok önemli. Sigortacının işi sadece tazmin etmek değildir. Tazmin etmek diğer her şey başarısız olduğunda yaptığımız şeydir. Bizim işimiz önlemek ve korumak. Bilgiden güç alarak bu yönümüzü kuvvetlendirmek istiyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir