Avustralya Ticaret ve Rekabetçilik Bakanı Emerson: -"Türkiye ekonomisi, Avrupa'nın en hızlı…

  • Yazı boyutu
Avustralya Ticaret ve Rekabetçilik Bakanı Emerson:
  -"Türkiye ekonomisi, Avrupa'nın en hızlı…

Avustralya Ticaret ve Rekabetçilik Bakanı Emerson: -"Türkiye ekonomisi, Avrupa'nın en hızlı gelişen ekonomisi"

Avustralya Ticaret ve Rekabetçilik Bakanı Dr. Craig Emerson, Türkiye ekonomisinin, Avrupa'nın en hızlı gelişen ekonomisi olduğunu söyledi.
     Emerson, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı'nda (TEPAV) yaptığı konuşmada, Türkiye ekonomisinin reformlarla güçlü bir hale geldiğini ifade ederek, Türkiye'nin ticari gelişimiyle dikkatleri üzerine çektiğini belirtti.
     Türkiye'nin dışa açık ve rekabetçi bir ekonomik yapısı olduğunu vurgulayan Emersan, "Türkiye, liberal ekonomik yapısıyla dış şoklara karşı da etkili hale geldi. Türkiye ekonomisi, Avrupa'nın en hızlı gelişen ekonomisi" dedi.
     Emerson, iki ülke yatırımcılarının karşılıklı yatırım talepleri bulunduğuna da dikkati çekerek, doğrudan uçuşların iki ülke arasındaki ticarete büyük katkı sağladığını kaydetti.
     Mevcut dış ticaretin iki ülke performansını yansıtmadığına vurgu yapan Avustralyalı Bakan, ticaretin daha da geliştirilebileceğinin altını çizdi.
    
    
    

Bu haberi 100 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir