Avrupa Yatırım Bankası'ndan Akbank aracılığıyla KOBİ'lere 150 milyon avro kredi

  • Yazı boyutu
Avrupa Yatırım Bankası'ndan Akbank aracılığıyla KOBİ'lere 150 milyon avro 
kredi

Avrupa Yatırım Bankası'ndan Akbank aracılığıyla KOBİ'lere 150 milyon avro kredi

Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Akbank aracılığıyla KOBİ'lere 150 milyon avro kredi aktaracak.
     AB'nin Lüksemburg merkezli bankasından yapılan açıklamada, açılan yeni kredinin imalat, hizmet ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin yeni projeleriyle modernizasyon ve kapasite genişletme yatırımlarının finansmanında kullanılabileceği belirtildi.
     Üst limiti 25 milyon avro olarak belirlenen kredi başvurularında bu sınır orta ölçekli işletmeler için 50 milyon avroya yükseltilecek.
     AYB Başkan Yardımcısı Pim van Ballekom, "Türkiye'nin hareketli KOBİ'lerine destek olmak önceliklerimiz arasındaki yerini koruyor. Bu amaçla ortağımız Akbank'la başarılı işbirliğimizi yenilemekten memnuniyet duyuyoruz. Özel sektörün gelişiminde ve istihdamın korunmasında desteğimizin önemli ekonomik faydası olacak çünkü Türk ekonomisinde en büyük pay ve en büyük istihdam kaynağı sayıları 1,9 milyona varan KOBİ'ler" dedi.
     Geçen yıl Türkiye'ye yaklaşık 2 milyar avro kredi veren AYB, bu yılın geride kalan döneminde çoğunluğu bankalar eliyle kullandırdığı KOBİ kredileri olmak üzere 1,2 milyar avroya yakın finansman sağladı.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir