Avrupa Sivil Havacılık Teşkilatı'na Türkiye'den Başkan Yardımcısı -Sivil Havacılık Genel Müdürü…

  • Yazı boyutu
Avrupa Sivil Havacılık Teşkilatı'na Türkiye'den Başkan Yardımcısı
  -Sivil Havacılık Genel Müdürü…

Avrupa Sivil Havacılık Teşkilatı'na Türkiye'den Başkan Yardımcısı -Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, oy birliğiyle ECAC Başkan Yardımcılığı görevine seçildi

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, Avrupa Sivil Havacılık Konferansı'na (ECAC) üye 44 ülkenin katılımıyla 10-11 Temmuz tarihlerinde, Fransa'nın Strazburg kentinde gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantısı'nda, oy birliğiyle ECAC Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
     Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, AB üye ülkelerde havacılık faaliyetlerinin uçuş emniyeti ve havacılık güvenliği temelinde sürdürülebilmesi için kural koyma ve düzenleme faaliyetlerini yürüten ECAC'ın 3 yılda bir gerçekleştirilen ve bu yıl 33'üncüsü düzenlenen Genel Kurul Toplantısı'na üye ülkelerin yanı sıra çok sayıda uluslararası kuruluş temsilcisinin katıldığı ifade edildi.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "ECAC'ın 3 yıl içinde gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerin değerlendirilerek, önümüzdeki 3 yıllık süre için iş programı ve bütçesinin onaylandığı toplantıda, ECAC Başkan Yardımcılığını Türkiye'nin yürütmesi ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin bu göreve getirilmesine oy birliğiyle karar verildi. Daha önceki süreçte, ECAC'ın Koordinasyon Komitesi üyeliğini de yürüten ülkemizin bu yeni başarının Avrupa Havacılık Sistemine entegrasyon açısından çok daha önemli kazanımları beraberinde getireceği düşünülmektedir."
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir