"Avrupa'nın Geleceği" toplantısı -TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Simone Kaslowski: -"AB'nin kriz…

  • Yazı boyutu
"Avrupa'nın Geleceği" toplantısı
  -TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Simone Kaslowski:
  -"AB'nin kriz…

"Avrupa'nın Geleceği" toplantısı -TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Simone Kaslowski: -"AB'nin kriz sırasında yaşadığı sorunlar, yeni dünya düzenine uyum sağlayabilmek için yeni bir yapılanmaya, Birliği derinleştirmeye ihtiyaç duyduğunu göstermektedir"

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Brüksel'de Euractiv adlı düşünce kuruluşunun işbirliğiyle "Avrupa'nın Geleceği" konulu toplantı gerçekleştirdi.
     TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Simone Kaslowski, Avrupa Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen, Avrupa Politikaları Araştırma Merkezi (CEPS) Ekonomik Politikalar Bölümü Direktörü Cinzia Alcidi, Avrupa Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy'un Kabine üyesi Richard Corbett ve FEPS (FreshThinking) Genel Sekreteri Ernst Stetter'in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, Avrupa Birliğini derinden etkileyen ekonomik krizin sonuçları ve krizin sonrasında yeniden şekillenmekte olan Avrupa'nın geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.
     Toplantıda konuşan TÜSİAD Yönetim Kurulu üyesi Simone Kaslowski, şunları kaydetti:
     "TÜSİAD, yeni küreselleşme anlayışının demokrasi, özgürlükler, sosyal haklar, çevre duyarlılığı gibi değerler nüvesi olarak yine AB merkezli oluşacağına inanmaktadır. AB'nin kriz sırasında yaşadığı sorunlar, yeni dünya düzenine uyum sağlayabilmek için yeni bir yapılanmaya, Birliği derinleştirmeye ihtiyaç duyduğunu göstermektedir.
     Türkiye, AB'nin sağlıklı gelişmesi için kritik öneme sahip bir ülkedir. Bu noktada, TÜSİAD, Avrupa'nın geleceğine ilişkin yapılan çalışmalara 2013-2014 döneminde Almanya ve İngiltere'deki muadil kuruluşlarıyla birlikte özel bir proje ile yeni bir bakış açısı getirmeyi planlamaktadır. Londra, Brüksel, Berlin ve İstanbul merkezli yürütülecek çalışmalarda 'küresel olarak rekabetçi ve kurumsal olarak daha verimli Avrupa'ya nasıl ulaşabiliriz-' sorusuna yanıt aranacaktır."
    
    
    

Bu haberi 231 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir