"Avrupa'nın En İyi Karma Projesi" ödüllü Batışehir'den yüzde 1 KDV avantajı

  • Yazı boyutu
"Avrupa'nın En İyi Karma Projesi" ödüllü Batışehir'den yüzde 1 KDV 
avantajı

"Avrupa'nın En İyi Karma Projesi" ödüllü Batışehir'den yüzde 1 KDV avantajı

EgeYapı Group'un İstanbul Bağcılar'da inşa ettiği "Avrupa'nın en büyük karma projesi" Batışehir Projesi, yatırımcıları yüzde 1 KDV avantajı ve yüzde 0,49'luk faiz oranlıyla konut sahibi yapıyor.
     EgeYapı Group'tan yapılan açıklamaya göre, Maliye Bakanlığı'nın Gelir Vergisi Kanunu'nda gerçekleştirdiği değişiklik kapsamında bu yıldan itibaren konutlarda KDV oranları yüzde 18 üzerinden işlem görecek.
     Bu çerçevede, ruhsatını KDV oranları ile ilgili yeni düzenleme öncesi alan Batışehir Projesi, mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığı ve konut faiz oranlarının en düşük olduğu bir dönemde yatırımcılara yüzde 1 peşinat, yüzde 0,49 banka faizi ve yüzde 1 KDV avantajı ile konut sahibi olma şansı tanıyor.
     İlk etap teslimlerinin bu yıl içinde yapılacak olması Batışehir'i hem yatırım hem de yaşamak için konut alacak olanlar için cazip hale getiriyor.
     Yatay mimari konseptte inşa edilen Batışehir Projesi'nde 14 farklı tipte toplam 3 bin 250 konutun yanı sıra otel - rezidans ve ofislerin yer alacağı Batışehir Premium, Doğa Koleji'nin yer alacağı bir eğitim kompleksi ve çok sayıda önemli markanın da bulunacağı bir açık hava çarşısı bulunacak. Batışehir tamamlandığında 15 bin kişiye ev sahipliği yapacak.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir