Avrupa Merkez Bankası, Avrupa'nın büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti

  • Yazı boyutu
Avrupa Merkez Bankası, Avrupa'nın büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize 
etti

Avrupa Merkez Bankası, Avrupa'nın büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Ağustos ayı raporunda yer alan ankette Avro Bölgesi'nin büyüme tahminleri aşağı çekilirken Avro bölgesi ekonomisinin aşağı yönlü risklerle karşı karşıya olduğuna işaret edildi.
     Ekonomist ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen ECB anketinde, bölgenin 2012 yılı GSYH tahmini yüzde 0,3 düşüşe revize edildi. Mayıs ayında GSYH'nin yüzde 0,2 daralacağı öngörülmüştü. 2013 yılında ise GSYH'nin yüzde 0,6 büyüyeceği tahmininde bulunuldu. Bir önceki ankette beklenti, büyümede yüzde 1'lik artış olacağı yönündeydi.
     Ankette 2012 AB uyumlu TÜFE artış beklentisi yüzde 2,3 olarak kalırken 2013 AB uyumlu TÜFE artışı önceki yüzde 1,8'lik seviyesinden yüzde 1,7'ye revize edildi.
     İşsizlik oranı tahminleri ise yukarı çekildi. Buna göre, işsizlik oranı 2012 yılı için yüzde 11'den yüzde 11,2'ye, 2013 yılı için de yüzde 10,9'dan yüzde 11,4'e yükseltildi.
     Dün de İngiltere Merkez Bankası ülkenin bu yıl için büyüme tahminini yüzde 0'a indirdiğini açıklamıştı.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir