Avrupa Korozyon Kongresi, 9-13 Eylül'de İstanbul'da yapılacak

  • Yazı boyutu
Avrupa Korozyon Kongresi, 9-13 Eylül'de İstanbul'da yapılacak

Avrupa Korozyon Kongresi, 9-13 Eylül'de İstanbul'da yapılacak

Avrupa Korozyon Federasyonu'na (EFC) üye Türkiye Korozyon Derneği, 9-13 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul'da Avrupa Korozyon Kongresi (Eurocorr 2012) düzenleyecek.
     Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi'nden yapılan açıklamada, kongrenin temasının "Daha iyi korozyon kontrolü sayesinde daha güvenli bir dünya" olduğu belirtildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen 2012 Eurocorr Başkanı Prof. Dr. Ali Fuat Çakır, Sheraton Maslak Otel'de düzenlenecek kongrenin korozyon ile korozyondan korunma alanında Avrupa'da her yıl gerçekleştirilen kongrelerin en önemlilerinden birisi olduğunu kaydetti.
     Eurocorr kongrelerinden birisinin ilk defa Türkiye'de yapılacak olmasının Korozyon Derneği'nin bilinçli ve inançlı çalışmaları sayesinde gerçekleştiğini aktaran Çakır, Eurocorr 2012'ye Türkiye'den sunulacak tebliğlerin sayı ve kalitesinin Türkiye'deki korozyon toplumunun çalışmalarının uluslararası camiaya toplu olarak tanıtılması açısından büyük önem taşıdığını dile getirdi.
     Kongre ile ilgili bilgilere www.eurocorr.org ve www.eurocorr2012.org adreslerinden ulaşılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir