Avrupa Girişimcilik Ödülleri -KOSGEB, 2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için…

  • Yazı boyutu
Avrupa Girişimcilik Ödülleri
  -KOSGEB, 2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri
  için…

Avrupa Girişimcilik Ödülleri -KOSGEB, 2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için başvuruların başladığını bildirdi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), "2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri" için başvuruların başladığını bildirdi.
     KOSGEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, girişimciliğin Avrupa çapında kamu kurum ve kuruluşlarının desteği ve teşviki ile geliştirilmesini ifade eden "2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri" başvuruları 10 Mayıs 2013 tarihine kadar KOSGEB Başkanlığı'na yapılabilecek.
     İşletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek, girişimciliğin katma değeri üzerine farkındalığı arttırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmek amacını taşıyan 2013 Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri; girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi, kaynak etkinliğinin ve çevre dostu (yeşil) pazarların gelişiminin desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirilecek.
     Avrupa Komisyonu'nun sponsorluğunda, 2006 yılından beri verilen Avrupa Girişimcilik Ödülleri'ni 2011 yılında KOSGEB Başkanlığı tarafından seçilerek Türkiye adına aday gösterilen Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi'nin "Birlikte Daha Fazlasını Yapabiliriz" Projesi "Girişimcilik Ruhunun Geliştirilmesi" kategorisinde; geçen yıl ise Denizli Belediyesi'nin "Engelliler Çalışıyor" Projesi "Sorumlu Girişimcilik" kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.
    
     -Başvurular 7 kişilik jüri üyelerine sunulacak-
    
     KOSGEB Başkanlığı'na yapılacak başvurular arasından ulusal seçim süreci sonunda belirlenecek iki aday Avrupa Komisyonu'na bildirilecek ve başvurular, iş dünyası ve üniversite temsilcileri, Avrupa Konseyi Başkanlığı'nı yürüten ülke temsilcileriyle bir önceki yıl ödül alan kurum ve kuruluş temsilcilerini içeren 7 kişilik jüri üyelerine sunulacak.
     Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için belirtilen her kategori için bir başarı ödülünün yanı sıra tüm kategoriler arasında seçilecek en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecek.
     Başvurular, uygulamanın en az iki yıl boyunca gerçekleştirilmiş, orijinal, yenilikçi ve tekrarlanabilir olması, yerel ekonomiye ve yerel paydaş ilişkilerini geliştirmeye yönelik yaptığı katkılar açısından değerlendirilecek.
     Yarışmaya, yerel, bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları, kamu-özel ortaklıkları ile üniversiteler başvurabilecek.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir