Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri -Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için 10 Mayıs'a…

  • Yazı boyutu
Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri
  -Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için 
  10 Mayıs'a…

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri -Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için 10 Mayıs'a kadar KOSGEB'e başvurulabilecek

Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri için 10 Mayıs'a kadar KOSGEB'e başvuru yapılabilecek.
     Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, ödül programının Türkiye'de duyurulması ve Türkiye'den 2 adayın belirlenerek Komisyona bildirilmesi konusunda KOSGEB görevlendirildi.
     Ulusal, bölgesel veya yerel düzeyde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik model ve programlar geliştiren ve uygulayan kurum/kuruluşların katılabileceği ödül yarışması 6 kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmanın kategorileri şöyle:
     "-Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi: Özellikle gençler ve kadınlar arasında girişimcilik ruhunu ve kültürünü oluşturmayı amaçlayan faaliyet ve uygulamalar.
     -Yeteneklere yatırım yapmak: Girişimcilik becerilerinin ve mesleki, teknik ve yönetsel becerilerin geliştirilmesine yönelik uygulamalar.
     -Girişimcilik ortamının geliştirilmesi: İşletmelerin kuruluşunu ve gelişimini desteklemeye yasal ve idari süreçleri basitleştirmeye ve "önce küçüğü düşün" prensibini KOBİ'lerin yararına uygulamaya yönelik yenilikçi politikalar ve uygulamalar.
     -İşletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi: İşletmelerin ve özellikle KOBİ'lerin hem Avrupa içindeki hem de Avrupa dışındaki pazarlarda yer alan fırsatlardan faydalanmasına yönelik teşvik edici politikalar ve uygulamalar.
     -Kaynak etkinliğinin ve çevre dostu (yeşil) pazarların gelişiminin desteklenmesi: KOBİ'lerin çevre dostu (yeşil) pazarlara erişimini destekleyen ve çevreye duyarlı becerilerin geliştirilmesi, eşleştirilmesi ve finanse edilmesi gibi kaynak etkinliğini geliştirmeye yardımcı olan politikalar ve uygulamalar.
     -Sorumlu girişimcilik: Küçük ve orta ölçekli işletmeler arasında ortak sosyal sorumluluğu teşvik etmeye yönelik uygulamalar. Aynı zamanda özellikle uzun dönemli işsizler olmak üzere işsizler, yasal göçmenler, engelliler ve etnik azınlıklar gibi dezavantajlı gruplar arasında girişimciliğin teşvik edilmesine yönelik uygulamalar."
     Her kategori için bir başarı ödülü, ayrıca tüm kategoriler arasında seçilecek en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecek. Başvurular, uygulamanın en az 2 yıl boyunca gerçekleştirilmiş olması, orijinal, yenilikçi ve tekrarlanabilirliği, yerel ekonomiye ve yerel paydaş ilişkilerini geliştirmeye yönelik katkısı gibi özelliklere göre değerlendirilecek.
     Yarışmaya, yerel, bölgesel ve ulusal kamu kurum ve kuruluşları, kamu-özel ortaklıkları ve üniversiteler başvurabilecek.
     Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri ile ilgili detaylı bilgiye "http://ec.europa.eu/enterprise/ policies/sme/best-practices/european-enterprise-awards/" adresinden ulaşılabilecek.
     Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödüllerine başvuracak adayların "www.kosgeb.gov.tr" adresinde yer alan başvuru formunu doldurarak 10 Mayıs 2013'e kadar başkanlığa göndermesi gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir