"Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri"

  • Yazı boyutu
"Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri"

KOSGEB tarafından "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012" için Denizli Belediyesi ve TEB'in projeleri Türkiye'den ödüle aday projeler olarak seçildi

KOSGEB tarafından "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri 2012" için Denizli Belediyesi ve TEB'in projeleri Türkiye'den ödüle aday projeler olarak seçildi.
     KOSGEB'den yapılan yazılı açıklamada, en iyi girişimcilik uygulamalarını ve politikalarını sergilemek ile işletmeleri ve girişimciliği en iyi şekilde teşvik edenleri belirleme amacında olan "Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri"ne başvuruların 1 Haziran'da sona erdiği belirtildi.
     KOSGEB'e yapılan 14 başvuru arasında, Denizli Belediyesi'nin, "Sorumlu Girişimcilik" kategorisindeki "Engelliler Çalışıyor Projesi" ile Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) "Girişimcilik Ortamının Geliştirilmesi" kategorisindeki "TEB KOBİ Danışmanları Projesi"nin Türkiye'den ödüle aday projeler olarak seçildiği bildirildi.
     Açıklamada, ödüllerin 5 ayrı kategoride verileceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:
     "Girişimcilik ruhunun geliştirilmesi, yeteneklere yatırım yapmak, girişimcilik ortamının geliştirilmesi, işletmelerin uluslararasılaştırılmasının desteklenmesi ve sorumlu girişimcilik dallarındaki başvuruların değerlendirilmesi sonucunda, her kategori için birer başarı ödülü, ayrıca kategoriler içerisinden seçilen en yaratıcı ve en ilham verici girişimcilik uygulamasına ise jüri büyük ödülü verilecek. Her ülkeden belirlenen iki adayın Avrupa Komisyonu'na bildirilmesiyle başlayan değerlendirme süreci sonunda, 5 kategoride ödüle layık görülen adaylara Kasım 2012'de düzenlenecek törenle 'Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri' verilecek."
    
    
    


Bu haberi 251 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir