Avrupa borsalarında kayıplar artıyor

  • Yazı boyutu
Avrupa borsalarında kayıplar artıyor

Avrupa borsalarında kayıplar artıyor

Avrupa hisse senedi piyasaları İtalya ve İspanya'yla ilgili siyasi belirsizliklerin etkisiyle yüzde 2'leri aşan düşüş kaydetti.
     İtalya'da yaklaşan seçimler öncesi belirsizlikler, İspanya'da ise Başbakan Mariano Rajoy ile ilgili yolsuzluk söylentileri hisse senedi ve bono piyasasında satışların artarak devam etmesine neden oluyor.
     İspanya'da IBEX 35 endeksi cuma günü kapanışına göre yüzde 1,83 oranında değer kaybederken, İtalya'da MIB30 endeksinin kaybı yüzde 3'e yaklaştı. İspanya ve İtalya ile ilgili belirsizliklerle diğer hisse senedi piyasalarınında negatif etkilendiği görülüyor. Almanya'da DAX endeksi bu dakikalarda yüzde 1,43 oranında gerilerken Fransa'da CAC 40 endeksi de yüzde 1,51 değer kaybetti.
     Bono piyasasında ise eylül 2012'den beri İspanya ve İtalya'da devam eden düşüşle oluşan kar marjı, bugün artan belirsizlik ortamı ile birlikte kar satışlarının güçlenmesine neden oldu. İspanya'da 10 yıllık tahvillerin bileşik faizi yüzde 5,20 seviyelerinden şu dakikalarda yüzde 5,41'e yükselirken, İtalya 10 yıllık tahvil faizleri ise yüzde 4,45 seviyelerine yükseldi.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir