Avrupa Borsalar Federasyonu, yıllık kongresini İstanbul'da yapacak

  • Yazı boyutu
Avrupa Borsalar Federasyonu, yıllık kongresini İstanbul'da yapacak

Avrupa Borsalar Federasyonu, yıllık kongresini İstanbul'da yapacak

Avrupa Borsalar Federasyonu'nun yıllık kongresi yarın İstanbul'da yapılacak.
     Yapılan açıklamaya göre, 30 ülkeden 46 borsanın üye olduğu Avrupa Borsalar Federasyonu'nun (Federation of European Securities Exchanges-FESE) yıllık kongresinin açılışını FESE Başkanı Hans-Ole Jochumsen yapacak.
     Birleşik Krallık Hazine Mali Sekreteri Mark Hoban'ın ana konuşmacı olarak katıldığı kongre, federasyona üye borsaların küresel ekonomiye katkılarını ve rekabet gücünü artırmayı, sermaye piyasalarına ilişkin fikir alışverişinde bulunmayı ve yasal düzenlemelerin bilinirliğini sağlamayı amaçlıyor.
     Kongrede ayrıca, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı İbrahim Turhan ile Kazablanka Borsası Başkanı Karim Hajjı karşılıklı işbirliğini içeren mutabakat zaptı imzalayacak.
     Türk ve Fas sermaye piyasalarını geliştirmeyi ve iki borsa arasında karşılıklı bilgi paylaşımını amaçlayan mutabakat zaptı kapsamında, iki borsa arasındaki iletişim kanallarının geliştirilmesi, uzun vadeli işbirliğinin oluşturulması ve süreklilik kazandırılması, her iki borsa bünyesindeki piyasaların işleyişi hakkında bilgi alışverişi sağlanması ve bu bilgilerin piyasaların geliştirilmesi amacıyla kullanılması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir