"Avrupa Borç Krizi" Konferansı -Be Üniversitesi Öğretim Üniversitesi Harris Dellas: -"Türkiye…

  • Yazı boyutu
"Avrupa Borç Krizi" Konferansı
  -Be

Üniversitesi Öğretim Üniversitesi Harris Dellas:
  -"Türkiye…

"Avrupa Borç Krizi" Konferansı -Be Üniversitesi Öğretim Üniversitesi Harris Dellas: -"Türkiye AB'ye üye olsaydı Yunanistan'ı kurtarmaya yardımcı olması gerekirdi" -"Bu, Türkiye açısından bir hata olurdu diyebilirim, hem de maliyeti yüksek bir hata..." -Bonn Üniversitesi Öğretim Üyesi Neumann: "AB'ye girseydi, bu Türkiye açısından pozitif olabilirdi"

Be Üniversitesi Öğretim Üniversitesi Harris Dellas, Türkiye AB'ye üye olsaydı Yunanistan'ı kurtarmaya yardımcı olması gerekeceğini belirterek, "Bu Türkiye açısından bir hata olurdu diyebilirim, hem de maliyeti yüksek bir hata..." dedi.
     Almanya Merkez Bankası Araştırma Merkezi profesörlerinden ve Bonn Üniversitesi Öğretim Üyesi Manfred Neumann ise, "AB'ye girseydi, bu Türkiye açısından pozitif olabilirdi" görüşünü dile getirdi.
     Koç Üniversitesi ile TÜSİAD Ekonomik Araştırma Forumu tarafından düzenlenen "Avrupa Borç Krizi"başlıklı konferansın ardından soruları yanıtlayan Dellas, Türkiye 2008 krizinden önce Avrupa Birliği'ne girseydi, bugün bakıldığında bunun kötü olacağını söyledi.
     Türkiye'nin Avrupa Birliği ülkeleriyle ticaretinde herhangi bir değişiklik olmayacağını aktaran Dellas, Türkiye eğer AB üyesi olsaydı bunun Türkiye açısından kötü olacağını savundu.
     Dellas, "Türkiye AB'ye üye olsaydı Yunanistan'ı kurtarmaya yardımcı olması gerekirdi. Yani bu Türkiye açısından bir hata olurdu diyebilirim, hem de maliyeti yüksek bir hata..." değerlendirmesini yaptı.
     Almanya Merkez Bankası Araştırma Merkezi profesörlerinden ve Bonn Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Manfred Neumann ise, "AB'ye girseydi, bu Türkiye açısından pozitif olabilirdi. Çünkü çok hızlı bir şekilde bütün o meşhur uyum fasıllarını kapatmanız söz konusu olmuş olacaktı. Bu açıdan bence çok güzel olurdu" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir