Avro/dolar paritesi Eurogroup öncesine geri dönüyor

  • Yazı boyutu
Avro/dolar paritesi Eurogroup öncesine geri dönüyor

Avro/dolar paritesi Eurogroup öncesine geri dönüyor

Hafta başında yapılan Eurogroup toplantısı öncesinde Yunanistan'ı kurtarma paketine yönelik iyimser beklentilerle yükselişe geçen avro/dolar paritesi paketin kabul edilmesinin ardından beklentinin sona ermesiyle düşüşe geçti.
     Pazartesi günü Eurogroup toplantısından istediğini alan piyasalardaki yükseliş sınırlı kaldı ve parite gördüğü en yüksek 1,3009 seviyesinden düşüşe geçerek hemen hemen toplantı öncesindeki seviye olan 1,2910 seviyelerine kadar geriledi.
     Analistler Yunanistan'ın Avro'dan çıkma ihtimalinin şimdilik ortadan kalkmasına rağmen İspanya ve İtalya ile ilgili borç geri ödeme risklerinin devam etmesi ve küresel anlamda risk iştahının açıklanan pozitif makroekonomik verilere rağmen azalmasının paritede satış baskısını artırdığını belirtiyor.
     Teknik olarak 1,2990 - 1,3010 aralığının güçlü direnç konumuna geldiğini ifade eden analistler, bu seviyenin geçilmediği sürece satış baskılarının kademeli olarak devam edebileceğini ve sırasıyla 1,2900, 1,2870 ve 1,2810 desteklerinin gündeme gelebileceğini kaydediyor.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir