Avro/dolar paritesi 1,2980'e yükseldi -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"İspanya'nın…

  • Yazı boyutu
Avro/dolar paritesi 1,2980'e yükseldi
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"İspanya'nın…

Avro/dolar paritesi 1,2980'e yükseldi -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"İspanya'nın çok kısa bir süre içinde resmi olarak yardıma başvuracağı söylentisi ile paritede hızlı bir yükseliş görüyoruz"

Avro/dolar paritesi 1,2980'e yükseldi.
     Güne uluslararası piyasada 1,2927 seviyelerinden başlayan avro/dolar paritesi şu dakikalarda 1,2977 seviyesinden işlem görüyor. Avro/dolar paritesi dün de S&P'nin İspanya'nın notunu iki kademe indirmesinin ardından "İspanya yardım talebini daha fazla erteleyemez" beklentisi ile 1,2826 seviyesinden 1,2927'ye kadar yükselmişti.
     Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, İspanya'nın çok kısa bir süre içinde resmi olarak yardıma başvuracağı söylentisi ile paritede hızlı bir yükseliş görüldüğünü söyledi.
     Cömert, iyimserliğin korunması durumunda avro/dolar paritesinde yükselişin 1,3050'ye doğru devam edebileceğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir