Avro Bölgesi temmuz ayı sanayi üretimi aylık bazda yüzde 0,6 arttı -İntegral Menkul Değerler…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi temmuz ayı sanayi üretimi aylık bazda yüzde 0,6 arttı
  -İntegral Menkul Değerler…

Avro Bölgesi temmuz ayı sanayi üretimi aylık bazda yüzde 0,6 arttı -İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu: -"Son günlerde Avro Bölgesi ekonomisi için olumlu gelişmelerin gerçekleştiğini görmekteyiz"

Avro Bölgesi sanayi üretimi temmuz ayında aylık bazda yüzde 0,6 oranında arttı. Temmuzda yıllık yüzde 2,3 azalan sanayi üretimi, aylık ve yıllık bazda beklentilerden iyi geldi.
     Haziran ayında Avro Bölgesi sanayi üretiminde yüzde 0,6 düşüş gerçekleşmişti.
     Avro Bölgesi sanayi üretimine ilişkin değerlendirmede bulunan İntegral Menkul Değerler Analisti Ozan Batu, Avro Bölgesi'nde açıklanan sanayi üretimi verisinin hem yıllık hem de aylık bazda olumlu sinyaller vermeye başladığını belirterek, yıllık yüzde 3,3'lük bir düşüş beklenirken yüzde 2,3'lük bir düşüş, aylık bazda ise yüzde 0,1'lik bir düşüş beklentisinin aksine yüzde 0,6'lık bir artış gerçekleştiğini söyledi.
     Son günlerde Avro Bölgesi ekonomisi için olumlu gelişmelerin gerçekleştiğini kaydeden Batu, "Aynı zamanda Almanya Ekonomi Bakanı'nın Almanya Anayasa Mahkemesi kararının avroya istikrarlı hale getirmeye yaklaştıran bir adım olduğunu belirtmesi avro/dolar paritesinde alımların 1,2900 dolaylarına kadar etkili olmasına neden oldu" dedi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir