Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Cazeneuve: -"Hala müzakere…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi'nin borç sorunu
  -Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Cazeneuve:
  -"Hala müzakere…

Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Cazeneuve: -"Hala müzakere edilecek konular bulunsa bile Almanya ve Fransa arasında her şey yolunda"

Fransa'nın Avrupa İşleri Bakanı Bernard Cazeneuve, hala müzakere edilecek konular bulunsa bile Almanya ve Fransa arasında her şeyin yolunda olduğunu söyledi.
     Cazeneuve, iTele'ye yaptığı açıklamada, iki ülke arasında her şeyin yolunda ilerlediğini ifade ederek, "Muğlaklık üzerine kurulamayacak sağlam bir uzlaşı oluşturmaya çalışıyoruz. Çok fazla ilerleme sağlandı ancak hala müzakere edilecek konular var" dedi.
     Krizin ciddiyeti göz önüne alındığında bugün Brüksel'de düzenlenecek liderler zirvesinin daha büyük bir önem taşıdığına dikkati çeken Cazeneuve, bugünkü zirvede, finansal araçların etkinliği ve dayanışma yolunda Avrupalıların daha fazla ilerleme kaydetmesini sağlayacak kararlar alınacağını umduklarını belirtti.
     Cazeneuve, "Biz Fransızlar, Alman dostlarımız gibi daha fazla politik entegrasyonu destekliyoruz ancak bunun, piyasa ve bankacılık düzenlemeleri ile büyümeyi destekleyici somut önlemlere dayanması gerektiğini düşünüyoruz" dedi.
     Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Almanya Başbakanı Angela Merkel dün Paris'te biraraya gelmişti. Görüşmenin ardından iki lider, ekonomik, parasal ve ilerde politik açıdan birliği daha da geliştirmek konusunda hemfikir olduklarını belirtmişlerdi.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir