Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Fransa Maliye Bakanı Moscovici: -"Bu yıl sonunda bütçe açığının…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi'nin borç sorunu
  -Fransa Maliye Bakanı Moscovici:
  -"Bu yıl sonunda bütçe açığının…

Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Fransa Maliye Bakanı Moscovici: -"Bu yıl sonunda bütçe açığının GSYH'ye oranını yüzde 4,5'e çekmek için 7-10 milyar avro gerekli"

Fransa Maliye Bakanı Pierre Moscovici, bu yıl sonunda ülkenin bütçe açığının gayrisafi yurtiçi hasılaya (GSYH) oranını yüzde 4,5'e çekmek için 7-10 milyar avronun gerekli olduğunu söyledi.
     Moscovici, iTele'ye yaptığı açıklamada, hafta sonunda düzenlenecek AB liderler zirvesinin, Avrupalı ortakları beklenen yapısal çözümlere götürebileceğini belirterek, "Sıradan olmayan bir zirve. Avrupalılardan yapısal çözümler bekliyoruz. Önümüzdeki hafta oldukça önemli bir hafta olacak. Avro Bölgesi'nin ihtiyacı olan bankalar birliği, bankacılık düzenlemeleri, yönetişim gibi konularda bel kemiğinin oluşturulması söz konusu" dedi.
     Konuşmasında ülkesinin bütçe açığı sorununa da değinen Moscovici, yıl sonunda bütçe açığının GSYH'ye oranını yüzde 4,5 seviyesine çekmek için 7-10 milyar avro aralığına ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Fransa'nın bütçe açığı gayrisafi yurtiçi hasılasının yüzde 5,2'si düzeyinde bulunuyor.
     Avrupa Birliği'ne üye 27 ülkenin hükümet ve devlet başkanları Perşembe günü Brüksel'de düzenlenecek liderler zirvesinde biraraya gelecek. Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'un Perşembe gününden önce zirveye hazırlık amacıyla görüşmesi bekleniyor.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir