Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Avrupa Komisyonu Komiseri Barnier: -"Liderler zirvesinde kazanan…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi'nin borç sorunu
  -Avrupa Komisyonu Komiseri Barnier:
  -"Liderler zirvesinde kazanan…

Avro Bölgesi'nin borç sorunu -Avrupa Komisyonu Komiseri Barnier: -"Liderler zirvesinde kazanan Avrupa oldu"

Avrupa Komisyonu'nun İç Pazardan Sorumlu Komiseri Michel Barnier, Brüksel'de düzenlenen Avrupa Birliği (AB) liderler zirvesinde kazananın Avrupa olduğunu söyledi.
     Barnier, Radio France Internationale'e (RFI) yaptığı açıklamada, dün akşam uzun süren müzakerelerin ardından kazananın Fransa mı yoksa Almanya mı olduğuna ilişkin bir soruya, "Kazanan Avrupa" yanıtını verdi.
     Uzun zamandır Avrupa konularıyla ilgilendiğini belirten Barnier, "Liderler zirvesinin neden sanki son şans gibi sergilendiğini ya da neden iyi ya da kötü not verilmeye çalışıldığını anlayamıyorum" dedi.
     Barnier, masanın etrafındaki herkesin soruları, sorunları, fikirleri ve emelleri olduğunu ifade ederek, "Uzun müzakereler yapıldı ve nihayet Avrupa kazandı. Gelişen Avrupa projesi" değerlendirmesinde bulundu.
     Avrupa Birliği (AB) liderleri, dün akşam uzun süren görüşmelerin ardından Avro Bölgesi için 120 milyar avroluk büyüme ve istihdam teşvik paketinde anlaşmaya varmıştı.
     Liderler ayrıca Avro Bölgesi'nin daimi kriz fonu Avrupa İstikrar Mekanizması (ESM) eliyle bankalara doğrudan sermaye takviyesinde de uzlaşma sağlamıştı.
    
    
    

Bu haberi 133 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir