Avro Bölgesi'nin borç krizi -Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle: "Kriz, bize Avrupa…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi'nin borç krizi
  -Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle:
  "Kriz, bize Avrupa…

Avro Bölgesi'nin borç krizi -Almanya Dışişleri Bakanı Westerwelle: "Kriz, bize Avrupa entegrasyonunun hızlandırılmasının gerekliliğini gösterdi"

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle, Avro Bölgesi'nde süregelen borç krizinin, Avrupa entegrasyonunun hızlandırılmasının gerekliliğini gösterdiğini bildirdi.
     Westerwelle, Fransız Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, "Kriz, bize entegrasyonun hızlandırılmasının gerekliliğini gösterdi" diyerek, ortak paranın oluşturulması sırasında bir hata yapıldığını, Avrupa ülkelerinin mali ve ekonomi politikaları arasında yeterince koordinasyon sağlanmadığını vurguladı.
     Avrupa'nın artık ortak para ve ortak pazardan daha fazlası olduğuna işaret eden Westerwelle, Avrupa'nın, ortak kültürü onaylayan bir birlik olduğunu söyledi.
     Westerwelle, Avrupa projesinin yineden onaylanmasının, güvenin sağlanmasında ve borç krizin aşılmasında kararlı bir önlem olacağını ifade ederek, Avrupa'nın ilerlemek için çalıştığına inanmazsa hiç bir yatırımcının Avrupa'ya güvenmeyeceğinin altını çizdi.
     İtalya'daki borç sorununa da değinen Westerwelle, oldukça rekabetçi bir ülke olan İtalya'da yapısal reformların hayata geçirildiğini hatırlattı ve ülkenin tüm zorlukların üstesinden geleceğine vurgu yaptı.
     Westerwelle, "Almanya, 10 yıl önce Avrupa'nın hasta adamı olarak nitelendiriliyordu. Talih hızla tersine dönebiliyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir