Avro bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan kararı -Yunanistan Başbakanı Samaras: "Çabaladık ve…

  • Yazı boyutu
Avro bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan kararı
  -Yunanistan Başbakanı Samaras:
  "Çabaladık ve…

Avro bölgesi maliye bakanlarının Yunanistan kararı -Yunanistan Başbakanı Samaras: "Çabaladık ve başardık. Yeni bir gün başlıyor"

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Brüksel'de yapılan Avro Bölgesi maliye bakanları toplantısında alınan kararlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, artık Yunanistan için yeni bir günün başladığını söyledi.
     Samaras toplantı ile ilgili olarak gazetecilere "Herşey iyi gitti. Tüm Yunanlılar hep birlikte çabaladık ve tüm Yunanlılar için yeni bir gün başlıyor" ifadelerini kullandı.
     Sorulan başka bir soru üzerine Samaras, koalisyon hükümetini oluşturan PASOK ve Demokratik Sol (DİMAR) partilerinin liderlerini de alınan kararlar hakkında bilgilendirdiğini belirtti.
     PASOK Lideri Evangelos Venizelos da alınan karar hakkında yaptığı açıklamada, "Toplantıda alınan karar ülkemizin 9 ay bekleyişinden sonra ihtiyaç duyduğu başlangıç noktasıdır. Ayrıntıların önemi vardır ama asıl önemli olan büyük resimdir ve bu Yunan halkının yaptığı büyük fedakarlıklar sayesinde olumludur. Şimdi bu kararı değerlendirmek ve ülkeyi kalkındırmak bize, Yunan halkına kalmıştır" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir