Avro Bölgesi liderleri kriz fonu aracılığıyla bankalara doğrudan sermaye takviyesinde anlaştı…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi liderleri kriz fonu aracılığıyla bankalara doğrudan sermaye 
takviyesinde anlaştı…

Avro Bölgesi liderleri kriz fonu aracılığıyla bankalara doğrudan sermaye takviyesinde anlaştı -İtalya daha iyi şartlarda kurtarılma güvencesini aldı

Avro Bölgesi liderleri daimi kriz fonu Avrupa İstikrar Mekanizması eliyle bankalara doğrudan sermaye takviyesinde uzlaştı.
     Gece boyunca müzakereleri sürdüren liderlerin sabah saatlerinde vardıkları anlaşma, zordaki bankaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde ortaklarına el açmak zorunda kalan İspanya'nın rahat bir nefes almasını sağladı.
     Liderler ayrıca, bütçe disiplinine bağlı ülkelere kurtarılmaya ihtiyaç duymaları halinde daha esnek koşullarda kredi verilmesinde mutabakat sağladı.
     Karar Roma'nın ısrarıyla alınırken İtalya Başbakanı Mario Monti, kurtarılma talebinde bulunma niyetleri olmadığını söyledi.
     Basına konuşan Monti, "Bu önlemlerin (kararın) alınması için mücadele ettik fakat kullanma niyetimiz yok. Yine de bir koruma kalkanının faydalı olduğunu düşünüyoruz. Avro Bölgesi bu sayede daha güçlü hale gelmiştir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir