Avro Bölgesi krizi -İngiltere Başbakanı Cameron, Almanya Başbakanı Merkel ile görüşecek…

  • Yazı boyutu
Avro Bölgesi krizi
  -İngiltere Başbakanı Cameron, Almanya
Başbakanı Merkel ile görüşecek…

Avro Bölgesi krizi -İngiltere Başbakanı Cameron, Almanya Başbakanı Merkel ile görüşecek -Cameron: "Sorumluluk sadece bir kişinin omuzlarına yüklenmemeli"

İngiltere Başbakanı David Cameron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Avro Bölgesi'nde devam eden krizi görüşmek üzere bu ülkeye gidiyor.
     Başbaşa görüşmenin yanı sıra iki liderin, öğrencilerin yer aldığı bir konferansa katılması bekleniyor.
     Cameron'ın Almanya ziyareti, Avro Bölgesi'ni kurtarmak için acil bir plana ihtiyaç olduğu yönünde dünya liderlerinin artan çağrılarıyla aynı döneme denk geliyor.
     İngiltere Başbakanı ve ABD Başkanı Barack Obama önceki gün yaptıkları telefon görüşmesinde, Avro Bölgesi'ndeki krizin çözümü için acil bir plana ihtiyaç olduğunu vurgulamıştı.
     Almanya ziyareti öncesi konuşan Cameron, "Bir kişinin omuzlarına tüm sorumluluğu yüklemenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Hepimiz doğru şeyleri yaparak bu krizin etkilerini hafifletmeliyiz" dedi.
     İngiltere Başbakanı Cameron en son geçen yılın kasım ayında Almanya'ya gitmişti.
     Avro Bölgesi içinde yer almayan İngiltere, geçen yılın sonunda mali yapıları yeniden düzenleyecek AB anlaşmasını veto etmişti.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir