Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği 4. Olağan Genel Kurulu

  • Yazı boyutu
Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği 4. Olağan Genel Kurulu

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği 4. Olağan Genel Kurulu

Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında ekonomik ve sosyal alanda bir köprü olmak amacıyla kurulan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği'nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısı dün yapıldı.
     Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında ekonomik ve sosyal alanda bir köprü olmak amacıyla kurulan ve faaliyetlerine yurt içi ve yurt dışında devam eden Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği'nin 4. Olağan Genel Kurul toplantısının dün Ankara'da gerçekleştirildiği belirtildi.
     Toplantıda, 2011-2012 yıllarına ait faaliyet raporlarını üyelerin dikkatine sunan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Başkanı Hikmet Eren, Türk insanının yakından tanıdığı Avrasya coğrafyasında Türkiye'nin sahip olduğu tüm değerlerle en güzel şekilde tanıtmak ve bölge ülkelerinin sahip olduğu değerleri de Türkiye'ye taşımak Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği olarak ana hedefleri olduğunu kaydetti.
     Bu hedefi gerçekleştirmek için birçok önemli projeye imza attıklarını ifade eden Eren, gerek yapmış oldukları faaliyetleri duyurmak gerekse Avrasya coğrafyasının önemli olaylarını alanlarında uzman kişilerin değerlendirmeleriyle paylaşmak amacıyla üç ayda bir yayınlanan EkoAvrasya dergisinin de önemli bir kaynak haline geldiğine bildirdi.
     Eren, 2013 yılında çalışmalara daha da ağırlık vereceklerini, özellikle eğitim ve bilgi paylaşımı alanında kuracakları "Akademi Avrasya"nın önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini belirtti.
     4. Olağan Genel Kurul'da yapılan Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelik seçimlerine tek liste halinde girildi. Yapılan seçimler neticesinde Yönetim Kurulu üyeliklerine Hikmet Eren, İbrahim Albayrak, Gökhan Bahçecik, Ayşe Yeşim Özcan, Ahmet Coşkun, Beşir Var ve Fuat Yılmaz, Denetleme Kurulu üyeliklerine ise Sami Narter, Mahmut Ürküt ve Ramazan Arslan seçildi.
     Genel Kurul kararı gereğince İstanbul Milletvekili ve KEİPA Türk Grup Başkanı Dr. İsmail Safi, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Onursal Başkanlığına getirildi.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir