AVM'lerde en beğenilen markalar

  • Yazı boyutu
AVM'lerde en beğenilen markalar

AVM'lerde en beğenilen markalar

Alışveriş merkezlerinde (AVM) 2012 yılında tüketicinin en beğendiği ve tercih ettiği markalar belli oldu.
     Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ile araştırma şirketi Gfk Türkiye tarafından her yıl gerçekleştirilen "AVM Tüketicinin En Beğendiği ve Tercih Ettiği 1 Numaralı Markalar Araştırması" ve 2012 yılı "AVM'lerdeki Organize Perakende Yıldızları" ödül töreni Rahmi M. Koç Müzesi'nde gerçekleştirildi.
     AYD'nin yaptığı açıklamaya göre ödül törenine, AYD Başkanı Hakan Kodal, AYD Başkan Yardımcıları, yönetim kurulu üyeleriyle, AVM Yatırımcıları, işletmecileri, danışmanları, organize perakende sektörü marka temsilcileri katıldı.
     AYD Başkanı Hakan Kodal,"Ülkemizde gerçekleştirilen AVM yatırımlarının çok önemli olduğunu, tüketiciye güvenli, konforlu, mode bir ortamda alışveriş imkanı sağlamanın ötesinde bir yaşam alanı sunulduğunu, ayrıca AVM'lerin özel günlerde düzenlediği Kültür-Sanat ve Eğlence etkinlikleriyle de önemli bir sosyal yaşam imkanı sağladığını" belirtti.
     Kodal, ayrıca "Markaların AVM ortamında tüketiciyle buluşmasını sağlayan bu işletmeler aynı zamanda organize perakendenin gelişmesine ve markalaşmasına çok büyük katkı sağlamaktadır. AVM'lerin başarısı, direkt olarak bünyesinde yer alan markaların başarısına bağlıdır; tüketici tercihlerini iyi ve doğru analiz edebilen AVM'lerin bünyesinde yer alan markaların rekabeti her geçen yıl sağlıklı bir şekilde artmaktadır. Tüketicilerin tercih ettiği markaların başarısı ciro ve performanslarına da yansımaktadır. Ürün fiyatı, ürün kalitesi, mağazadaki servis, mağaza tasarımı ve ayrıca doğru reklam tüketiciyi en ilgilendiren ve tercihlerini belirleyen faktörlerdir. Tercih edilen ve ödül alan tüm marka sahiplerini, çalışanlarını ve emeği geçenleri kutluyorum" dedi.
     Yeni nesil AVM'lerin tarihi ve kültürel mirası korumayı misyon edindiğinin altını çizen Kodal, bu yıl yine bu töreni Rahmi M. Koç Müzesinde yaptıklarını, İstanbul'a ve ülkemize müzeyi kazandıran Rahmi M. Koç'a çok teşekkür ederek Koç'a iletilmek üzere Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Bulgurlu'ya bir plaket takdim etti.
    
     -2012'nin 1 Numaraları-
    
     Bu kez dördüncüsü yapılan araştırmanın sonucunda, "Elektronik - Üretici Perakende, Arçelik", "Elektronik - Perakende, Teknosa", "Ev Dekorasyon, Koçtaş", "Kafe, Kahve Dünyası", "Restaurant, Köfteci Ramiz", "Kişisel Bakım - Kozmetik, Tekin Acar", "Ayakkabı - Çanta, İnci", "Çocuk, LCW", "Spor Giyim, Mavi", "Erkek Giyim, Damat", "Kadın Tekstil, Koton" kategorilerinde AVM tüketicilerinin 1 numaralı tercihleri olarak belirlendi.
     2012 Yılında tüketicinin AVM'lerde tercih ettiği 1 numaralı marka temsilcilerinin ortak söylemleri ise "AVM'ler markalar için en güvenli limanlardır. AVM'lerin işletme olarak tüketiciye sağladığı imkanlarla hizmetler ve etkinlikler tüketicilerin markalarla buluşmasında en önemli faktördür" oldu.
     Araştırma şirketi Gfk'dan Hakan Döngel ise 'Gfk Türkiye'nin 19 Eylül - 3 Ekim 2012 tarihleri arasında 11 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Trabzon, Gaziantep, Diyarbakır, Denizli ve Konya) gerçekleştirdiği 1.200 kişi ile yapılan araştırma sonucunda tüketicilerin AVM'lerde en beğendiği ve tercih ettiği markalar belirlenmiştir" dedi.
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
     iletişim danışmanı/________________________________________________________________________ ________________
    
    
     D: +90 (212) 296 89 85 - S: +90 ( 212 ) 230 20 55
     info@bezegroup.org
     info4@bezegroup.org

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir