Aviva Sigorta'dan bir yenilik daha

  • Yazı boyutu
Aviva Sigorta'dan bir yenilik daha

Aviva Sigorta'dan bir yenilik daha

Aviva Sigorta, sigortacılık anlayışıyla yeni bir projeyi hayata geçirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, Aviva Sigorta, yeni trendlere uyum sağlamaya yönelik olarak kurguladığı ve bunun etrafında şekillendirdiği bir proje "Dijital Satış Kanalı" ile değişen tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını artık daha pratik bir yolla karşılıyor. Tüketiciye internet bağlantısı olan her yerden kasko ve trafik sigortası alma olanağı sunan Aviva Dijital Satış Kanalı, internette zaman geçirme oranı fazla olan kişilere bir alternatif oluşturuyor.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Aviva Sigorta Dijital Kanal'dan Sorumlu Yönetici Maurizio Pescarini, 2011'den bu yana Türkiye'nin en önemli e-ticaret ekipleriyle çalışarak, pazarı, müşterileri, sosyal medya kullanımını ve bilgi teknolojileri alanını inceleme fırsatı bulduklarını kaydetti.
     Dijital alan söz konusu olduğunda müşterilerin özellikle üzerinde durduğu konuların hız, sadelik, güvenlik, rahat kullanım, iyi fiyat ve iyi ürünler olduğunu gördüklerini belirten Pescarini, Dijital Satış Kanalı'nın çoklu dağıtım kanalı stratejilerinin doğal bir adımını oluşturduğunu kaydetti.
     Aviva Grup'ta hayat - dışı satışların yüzde 75'inden fazlasını acenteler ve brokerlar aracılığıyla gerçekleştirildiğini belirten Pescarini, Aviva Sigorta'da ise bu oranın yüzde 80 civarında olduğunu kaydetti.
     Bu duruma bakıldığında acente ve brokerların Aviva Sigorta'nın dağıtım stratejisinin merkezi konumunda olduğunu ve bunun her zaman öyle olmaya devam edeceğini dile getiren Pescarini, bilgisayar, internet ve cep telefonu kullanımının gitgide artmasıyla birlikte, yeni dijital trendlere de ayak uydurma hedefiyle Dijital Satış Kanalı'nın hayata geçirildiğini kaydetti.
     Dijital Kanal'la ilgili stratejik düşünme sürecinin 2011 sonunda başladığını ve başarılı bir proje sürecinin ardından 2013'te tam anlamıyla hayata geçtiğini ifade eden Pescarini şunları aktardı:
     "Dijital kanalı kullanacak olan müşterilerimizin aradığı hız, güvenlik, kolaylık, iyi fiyat ve iyi ürün. Bu yüzden öncelikle sadece oto ürünlerine (kasko ve trafik) odaklanmış durumdayız. Tabii ki gelecekle ilgili farklı planlarımız da bulunuyor. Ürünlerimiz ve tüm seçenekler on-line olarak platformda rahatlıkla görülebiliyor. Ürün ve fiyat her bir müşterinin kişisel ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış durumda."
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir