Avealılar Facebook kredilerini cepten alacak

  • Yazı boyutu
Avealılar Facebook kredilerini cepten alacak

Avealılar Facebook kredilerini cepten alacak

Avea, dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'la gerçekleştirdiği işbirliğiyle Türkiye'de ilk defa Facebook kredileri satışlarında Avealılar için özel bir kampanyayı hayata geçirdi.
     Yapılan açıklamaya göre, kampanya kapsamında, Facebook'ta uygulama, oyun ve sanal tüm alışverişler için tek para birimi olan Facebook kredileri Avealılar için daha karlı olacak.
     Sanal parayı kullanıcılar için daha cazip hale getiren Avea, kullanıcılarının Avea Mobil Ödeme ile yapacağı her Facebook kredisi alışverişi için, tutarın yüzde 25'ini bonus kredi olarak veriyor; örneğin 100 lira Facebook kredisi alan Avealılara 25 lira Facebook kredisi Avea'dan hediye ediliyor.
     Mobil Ödeme Servisi'ne her geçen gün yeni markalar ekleyen Avea, Facebook'la gerçekleştirdiği işbirliğiyle Türkiye'de ilk defa uygulama, oyun ve sanal tüm alışverişler için tek para birimi olan Facebook kredileri satışlarında Avealılar için çok özel bir kampanyayı hayata geçirdi.
     Facebook kredisi satın almak isteyen Avealılar, Avea Mobil Ödeme ile kredi kartı bilgilerini paylaşmadan, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilecek. Bunun için yapmaları gereken, uygulamalarda satın alma seçeneği olarak "mobile phone"u tuşlamak, ilgili alana telefon numaralarını yazmak ve kendilerine gelen SMS'i onaylamak.
     Facebook kredisi alışverişinin ardından kazandıkları bonus Facebook kredilerinin yüklendiği bilgisi ise ayrıca bir SMS gönderilecek.
     Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, kampanyanın, 31 milyonun üzerinde üyesiyle Facebook'ta en etkin ülkeler arasında yer alan Türkiye'de büyük ilgi göreceğine dikkati çekti.
     Boysan, "Türkiye'deki Facebook üyeleri toplam internet kullanıcılarının yüzde 90'ından fazlasını oluşturuyor. Buna rağmen Facebook kredisi kullanım oranı yüzde 1,7 ile yüzde 4-5 ortalamaya sahip olup Avrupa'nın çok gerisinde yer alıyor. 2 milyona yakın takipçisi ile Türk Facebook kullanıcılarının bir numaralı markası olarak bu oranı arttırmayı hedefliyoruz. Dünyada daha önce çok az uygulanmış ve Türkiye-de ilk defa uygulanan Facebook işbirliği bunun ilk adımı olacak" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir