AveaLabs'in "Orada Kimse Var Mı-" uygulaması "Appsters Awards 2012"de finalde

  • Yazı boyutu
AveaLabs'in "Orada Kimse Var Mı-" uygulaması "Appsters Awards 2012"de 
finalde

AveaLabs'in "Orada Kimse Var Mı-" uygulaması "Appsters Awards 2012"de finalde

Avea'nın, depremde hayat kurtarılma amacıyla AveaLabs'te geliştirdiği "Orada Kimse Var Mı-" mobil uygulaması, 'Appsters Awards 2012"de 2 kategoride finale kaldı.
     Avea'dan yapılan açıklamaya göre, Avea'nın, depremde hayat kurtarılma amacıyla AveaLabs'te geliştirdiği "Orada Kimse Var Mı-" mobil uygulaması, Apps World tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "Appsters Awards 2012"de, "Lokasyon bilgisini en iyi kullanan" (Best use of Location 2012) ve "En yenilikçi" (Most Innovative App 2012) uygulama olmak üzere 2 kategoride finale kaldı.
     Toplam 12 kategoriden oluşan "Appsters Awards 2012"ye pek çok ülkeden 250'nin üzerinde başvuru yapıldı. En iyi uygulamaların 9 sektör uzmanının oluşturduğu jüri tarafından belirleneceği "Appsters Awards 2012" ödül töreni 2 Ekim 2012'de Londra'da düzenlenecek.
     AveaLabs'in deprem sonrası kullanıcının hayatını kurtarmaya odaklı mobil uygulaması "Orada Kimse Var Mı-" yarışmada Türkiye'den finale kalan tek uygulama oldu.
     Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, "AveaLabs'te onlarca mühendisimiz ile insan hayatını kolaylaştıran, Türkiye'de ve dünyada alanında ilk pek çok proje geliştiriyoruz. 'Orada Kimse Var Mı' da bu projeler arasında yer alıyor. Sadece Türkiye'deki değil tüm dünya kullanıcıları için yaptığımız bu uygulamanın böylesine önemli bir platform tarafından düzenlenen organizasyonda finale kalması bizim için büyük bir gurur kaynağı. Avea olarak Türkiye'nin ilk ve tek lisanslı Ar-Ge merkezine sahibiz. Ar-Ge merkezi çatısı altındaki AveaLabs'i ise ülkemiz için değer yaratacak bu tarz projelere imza atmak ve atılmasına destek olmak için kurduk. Bugün geldiğimiz noktada AveaLabs'de üniversiteler ve Ar-Ge iş ortaklarımızla birlikte pek çok proje yürütüyor, yenilikçi ürün ve servisler tasarlıyoruz" ifadelerini kullandı.
     Bu arada verilen bilgilere göre, Google Play'den ücretsiz olarak indirilebilen uygulama; olası bir deprem anında arama kurtarma ekiplerinin, enkaz altında kalan kişinin yerini anında tespit ederek, kurtarma çalışmalarını hiç vakit kaybetmeden başlatmasına katkı sağlıyor.
     Aynı süre zarfında daha çok insana ulaşılarak, daha fazla hayatın kurtarılmasına ve enkaz altındaki kişinin kurtulma umudunu kaybetmeyerek hayata bağlanmasında da önemli rol oynuyor.
     Sosyal medya ile entegrasyonu da sağlanan uygulamayla kullanıcıların deprem durumunda iyi olduklarına dair gönderdikleri mesajlar eş zamanlı olarak Facebook ve Twitter hesapları üzerinden de görülebiliyor.
     Operatör bağımsız bir mobil uygulama olan "Orada Kimse Var Mı-", sadece Türkiye'de değil dünyanın herhangi bir yerinden de kolaylıkla telefona indirilip kullanılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir