Avea'ya "Altın Marka" ödülü

  • Yazı boyutu
Avea'ya "Altın Marka" ödülü

Avea'ya "Altın Marka" ödülü

Avea, Dünya Tüketici Hakları Günü'nde Tüm Tüketiciler Derneği tarafından "Altın Marka" olarak seçildi.
     Yapılan açıklamaya göre, 2012'de müşteri temsilci sayısını yüzde 16 artıran Avea, şikayetlere dönüş hızını 2012 yılında bir önceki yıla göre yüzde 30 oranında artırdı, 2012 yılında gelen çağrıları ortalama 16 saniyede cevapladı.
     açıklamada, "Müşteri Deneyim Endeksinde bir önceki yıla oranla yüzde 16'lık artış sağlayan Avea'nın, aldığı bu ödülle hizmet kalitesini her geçen gün daha da artırdığı bir kez daha tescillenmiş oldu. Türkiye'nin ilk tüketici derneği olan Tüm Tüketicileri Koruma Derneği, bu ödülle birlikte Avea markasının 'Tüm Tüketicilere Tavsiye Edilmesine' karar verdi" denildi.
     Müşteri beklentilerine uygun çözümlerle kendisini sürekli geliştiren Avea Müşteri Hizmetleri, 2012 yılı içerisinde aldığı 7 ödülle kalitesi 1 yıl içerisinde 7 kez tescillemişti.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat, Dünya Tüketici Hakları Günü gibi çok özel bir günde alınan ödülün kendisini ve ekibini çok mutlu ettiğini belirterek, kalitelerinin bir kez daha tescillendiğine dikkati çekti.
     Onat, Avea'nın sektörün en hızlı gelişen, dinamik teknoloji şirketi olduğunu belirterek, "Bunun yanında müşteri memnuniyetini attığımız her adımda temel hedef olarak belirleyen, müşterilerini seven bir şirketiz. Müşteri hizmetleri sanatı olarak adlandırdığımız vizyonumuzda müşteri deneyimini daha iyiye taşımak için çok çalıştık. Müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için hem CRM sistemimizi hem de faturalandırma altyapımızı değiştirdik. Müşteri beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda uzmanlaşmış kadromuzla şikayetleri proaktif olarak müşteriler bizimle temas kurmadan çözümlemeyi hedefledik" ifadelerini kullandı.
     Gerek AR-GE çalışmalarında gerek teknolojik yatırımlarda müşterilere daha kaliteli ve daha hızlı hizmet vermeyi amaçlayan projelere imza attıklarına değinen Onat, "2012 yılında müşteri odaklı yaklaşımımızı müşteri memnuniyeti alanında uluslararası standart olarak kabul edilen ISO10002 Müşteri Memnuniyeti Sertifikası ile taçlandırdık" dedi.
     Tüketiciler Derneği tarafından "Altın Marka" seçilerek tavsiye edilen marka olmanın, yapılan çalışmaların doğruluğuna işaret ettiğini de vurgulayan Onat, şu görüşlere yer verdi:
     "Bu ödülü aldık, çünkü tüketicimizi önemsedik. Bu çerçevede de şikayetlere geri dönüş hızımızı 2011 yılına göre yüzde 30 oranında arttırdık. Müşteri Deneyim Endeksinde 2011 yılına göre yüzde 16'lık iyileşme sağladık ve 2012 yılında çağrıları ortalama 16 saniye içerisinde karşılamayı başardık. Müşteri hizmetlerindeki yenilikçi çözüm ve uygulamaları ile 2012 yılında üst düzey "Müşteri memnuniyeti" sağlayarak, Dünya Tüketici Hakları Günü'nde Tüm Tüketiciler Derneği tarafından "Altın Marka" seçildik. Bu ödül, bizi daha da motive etti. Müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıran kaliteli ve pratik çözümler sunmaya 2013 yılında da devam edeceğiz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir