Avea ve İZVAK, FCBEscola Camp Avea seçmeleri için işbirliği yaptı

  • Yazı boyutu
Avea ve İZVAK, FCBEscola Camp Avea seçmeleri için işbirliği yaptı

Avea ve İZVAK, FCBEscola Camp Avea seçmeleri için işbirliği yaptı

Avea, "dünyanın en iyi futbol takımı" FC Barcelona ile Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea'ya yönelik İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) ile işbirliğine imza attı.
     Şirket açıklamasına göre, İZVAK tarafından İzmir'in en köklü 7 futbol takımı Altay, Altınordu AŞ, Bucaspor, Göztepe, İzmirspor, Karşıyaka ve Menemen Belediyespor'dan seçilecek toplam 11 genç yetenek, FCBEscola Camp Avea'nın 12- 16 Kasım tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek 2. dönem kampında Barçalı hocalardan eğitim alacak.
     İZVAK tarafından seçilen gençler, Barcelona Futbol Kulübü'nün resmi eğitim programının uygulandığı kamplarda hem teorik, hem de taktiksel yeteneklerini geliştirerek geleceğin futbol yıldızları olmak için çalışacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun şunları ifade etti:
     "İZVAK ile yapılan işbirliği, gençlere farklı bir ufuk açacağına inandığımız FCBEscola Camp Avea'nın, yetiştireceği yıldızlarla Türk futboluna katacağı değerin yanı sıra kulüplere de yeni bir vizyon katacağını umut ediyoruz. İZVAK'la yaptığımız işbirliğimiz ile Türkiye'deki spor okul anlayışına zenginlik ve farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyoruz. FCBEscola Camp Avea'nın 2. kamp dönemine sayılı günler kaldı ve seçmelerin duraklarından biri de geçtiğimiz dönem olduğu gibi İzmir oldu. İzmir spor alanında özellikle futbolda köklü kulüpleri ile kültürü ve geçmişi olan bir şehir. Taraftarının futbol sevgisi İzmir'i ayrı bir yerde tutuyor. Bu doğrultuda biz de Avea olarak 2. dönem kampında İzmir bacağındaki seçmelerimizi İZVAK'ın desteğiyle gerçekleştirdik. UEFA standartlarındaki tesislerde yapılacak eğitimlere katılacak 11 genç yetenek İZVAK tarafından İzmir'in köklü futbol kulüplerinin altyapılarından seçildi."
    
     -"FBscola Camp Avea, ülkemizdeki gençlere fırsat eşitliği kapısını sonuna kadar açıyor"-
    
     İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi ise Avea'ya ve Barcelona'ya İzmir kulüpleri adına teşekkür etti.
     FBscola Camp Avea'nın, her şeyden önce ülkemizdeki gençlere fırsat eşitliği kapısını sonuna kadar açan bir iş modeli olduğunu belirten Yemişçi, "İZVAK olarak Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen ve bizim yola çıkış misyonumuzla birebir örtüşen böylesine önemli bir projenin içerisinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün, İZVAK üyesi kulüplerimizden 11 gencimiz Barcelona'nın dünyaca ünlü yıldızlarını yetiştiren antrenörlerinden eğitim alacaklar. Bana göre, bir rüyanın kapısından içeriye doğru ilk adımını atacaklar ve hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar" dedi.
     İZVAK Başkan Vekili Selçuk Sert ise "İZVAK ve Avea arasındaki iş birlikteliğinin bu proje ile daha da gelişeceğine, fırsat eşitliği sayesinde İzmir'deki çocuklarımızın da yeteneklerini gösterme şansını sonuna kadar kullanacaklarına inanıyoruz. Proje sayesinde İzmir'de futbola bakış açısının değişeceğini, oluşturulacak farkındalıktan İzmir kulüplerinin önemli çıkarımlar elde edeceğini düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
     FCBEScola Camp Avea'nın ikinci dönem eğitimleri 12-16 Kasım tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek.
     Kamp süresinde 120 genç yetenek ve 12 Türk spor eğitmeni Barçalı hocalardan Barça'nın başarı sırlarını içeren eğitimi alma şansına sahip olacak.
     Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan bu çalışma kapsamında 120 genç yetenek ve 12 öğretmenin tüm ihtiyaçları Avea tarafından karşılanacak.
     Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "Dünyanın En İyi Futbol Takımları Değerlendirmesi"nde bu yıl da birinci olan Barcelona Futbol Kulübü'nün Türkiye'deki resmi telekomünikasyon ortaklığından yola çıkan ve "Türkiye'nin Minikleri Dünyanın Yıldızları" projesine imza atarak geçtiğimiz yıl da genç yetenekleri Barcelona'ya eğitime götüren Avea, dünyaca ünlü FCBEscola futbol okullarını FCBEscola Camp Avea adı altında genç yetenekler için Türkiye'ye getirmişti.
     Tüm dünyada ücretli olan ancak FCBEscola Camp Avea ile Türkiye'deki çocuklara tamamen ücretsiz olan proje kapsamında yetenekli ancak sınırlı fırsata sahip gençlere fırsat eşitliği sunulması amaçlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir