Avea "Teknoloji Altyapısı İş Sürekliliği Tatbikatı" yaptı

  • Yazı boyutu
Avea "Teknoloji Altyapısı İş Sürekliliği Tatbikatı" yaptı

Avea "Teknoloji Altyapısı İş Sürekliliği Tatbikatı" yaptı

Avea, iş sürekliliğini aksatmadan verimliliği artırmayı hedefleyen, yeni nesil insan kaynakları uygulamaları kapsamında "Teknoloji Altyapısı İş Sürekliliği Tatbikatı" yaptı.
     Avea'dan yapılan açıklamaya göre, Avea, geçen günlerde Teknoloji Merkezi'nde yapılan tatbikat ile hem evden çalışma uygulamasını hem de iş süreçlerini test etti. Avea, şebeke sürekliliğinden müşteriye verilen kritik hizmetlere, kurum içi operasyonlardan uzaktan erişim sistemlerine kadar tüm süreçleri başarıyla tamamladı.
     Teknoloji, insan kaynakları, finans, idari işler ve hukuk gruplarından toplam 704 çalışanın katıldığı operasyon sayesinde enerji tasarrufu sağlandı. Tatbikat günü iş süreçleri tamamen mobilden yönetildi, çok sayıda katılımcısı olan onlarca toplantı aynı anda iPad, notebook ve akıllı telefon gibi ortamlardan bağlanılarak yapıldı.
     Tatbikat sonrası yapılan ankete katılan çalışanların yüzde 93-ü tatbikatın amacına ulaştığını, başarılı ve yerinde bir çalışma olduğunu ifade ederken, katılanların evden çalışma konusuna oldukça sıcak baktığı, normal mesai gününden daha verimli çalıştığı, motivasyonlarının daha yüksek olduğu, özellikle trafikte geçen zaman değerlendirildiğinde, stres ve yorgunluk oranlarında düşüş olduğu tespit edildi.
     Konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Coşkun Şahin, Avea olarak gelecek teknolojileri geliştirmek, geleceğin ekosistemini oluşturmak için çalıştıklarını belirtti.
     Şahin, "Tatbikat ile gördük ki tüm teknik altyapımız gelecekteki iş süreçlerini kusursuz yönetmek için hazır. Her yeni teknolojiyi altyapımıza uygulamaya ve verimli iş süreçleri oluşturmaya ve yönetmeye özen gösteriyoruz. Bu uygulamada sağladığımız altyapıyı kurumsal müşterilerimize de öneriyoruz. Onlar için de iş süreçlerinde verimliliği artırmak ve mobilleştirmek için çözümler sunmaya hazırız" ifadelerini kullandı.
     Tatbikata katılan Kalite ve Güvenlik Güvence Direktörlüğü'nden Okan Şahin ise "Oldukça başarılı bir tatbikat oldu. Evden çalışmamız iş süreçlerini yönetme konusunda bir sıkıntı yaratmadı, müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmet kalitesi her zamanki gibi yüksekti" dedi.
     Radyo Erişim Network Kalite Güvence Bölümü'nde Sibel Erencek ise "Evden çalışarak hatırı sayılır bir enerji tasarrufunda bulunuldu. Ayrıca tüm işlerimizi dijital ortamda yaptığımızdan kâğıt kullanımı da minimum düzeye indi" görüşlerini aktardı.
     Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın da, şunları kaydetti:
     "İş sürekliliği anlamında BS 25999 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Standardı ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı uygulamalarını yakından takip ediyor ve uygulamaya özen gösteriyoruz. Yeni nesil teknolojilere öncülük eden bir kurum olarak insan kaynaklarında da inovasyona önem veriyoruz. Çalışanlarımızı, gerek enerji tasarrufu gerekse çalışan motivasyonunu artırmak amacıyla tüm dünyada da tercih edilen evden çalışma yaklaşımına hazırlıyoruz.
     Bu sayede iş sürekliliğini aksatmadan verimliliği artırmayı amaçlıyoruz. Tatbikatta teknolojik altyapımızı da bu sayede test etme imkanı bulduk. Hem teknik departmandan hem de çalışanlardan tam not aldı. Çalışanlarımız ofis dışında da eksiksiz çalışmaya ve hizmet üretmeye kolaylıkla devam edebilecek. Bu da iş süreçlerimizin daha da verimli olmasını sağlayacak."
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir