Avea Tea&Talk Buluşmaları başladı

  • Yazı boyutu
Avea Tea&Talk Buluşmaları başladı

Avea Tea&Talk Buluşmaları başladı

Avea'nın Türk müzik sektörüne yön veren isimlerini blog yazarlarıyla bir araya getirdiği Avea Tea&Talk buluşmalarının ikinci sezonu başladı.
     Yapılan açıklamaya göre, "Lambalıdan dijitale radyoculuğun evrimi"nin konuşulduğu buluşmanın konukları; radyo, televizyon program yapımcısı ve sunucu İzzet Öz ve Spectrum Medya Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Karnaval.com yöneticisi Yalçın Birol oldu.
     Blog yazarlarının görüşleri ile sinerji yaratmayı hedefleyerek "Müzik Blogları Fikir Takımı" projesini hayata geçiren Avea, bu kapsamda düzenlediği ve ilki Ekim 2011'de gerçekleşen "Avea Tea&Talk Buluşmaları"nda bloggerlarla fikir alışverişinde bulunuyor. Tolga Akyıldız'ın moderatörlüğünde yürütülen Avea Tea&Talk Buluşmaları'nın ikinci sezonunun ilk toplantısı radyoculuğun önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşti.
     Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, Türkiye'de yaklaşık 7 yıldır müziğe yatırım yapan markalardan biri olarak müzik yazan bloggerların Avea'nın öncelikli iletişim kitlesi arasında yer aldığını belirterek, "Müzik alanındaki çalışmalarımız kapsamında, öncelikli olarak Avea Müzik Blogları Fikir Takımını oluşturduk. Takıma üye olan blog yazarları ile sektörün değerli isimlerini de konuk ederek gerçekleştirdiğimiz 'Avea Müzik Blogları Tea & Talk Buluşmaları'ndaki hedefimiz müziği yazan, müzikle yaşayan ve paylaşımlarıyla kitleleri etkileyen blog yazarları ile Türk müzik endüstrisindeki gelişmeleri değerlendirmek, dünyadaki sektördeki trendleri paylaşmak, masaya yatırmak, müziği tüm yönleri ile ele alarak farklılık yaratabilecek fikirlerin filizlenmesini tetiklemek" ifadelerini kullandı.
     Radyocu İzzet Öz radyoculuğa başladığı günleri anlatarak, "TRT'de haftada bir gün yayın yaptığım dönemde her hafta dinleyicilerden içinde istek parçaların yer aldığı bir çuval mektup gelirdi. Şimdi Twitter'dan yapılan istekler o zaman mektup veya kartla gönderilirdi. Van'da çobanlık yapan bir dinleyicimden gelen kartta Jethro Tull'ın yorumladığı Bach'ın Bouree adlı parçasını istek yaptığını gördüm. Bu olay bana müziğin ne kadar evrensel olduğu gerçeğini gösterdi ve beni radyoculuk aşkına itti" dedi.
     Spectrum Medya Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Karnaval.com yöneticisi Yalçın Birol da dijital ve konvansiyonel radyoculuğu kıyaslayarak ruhun aynı hedeflerin farklı olduğundan bahsetti. Birol, "Günümüzde herkesin müzik zevkine hitap eden ve son kullanıcının içeriğe en rahat şekilde ulaşabileceği müzik bankası şeklinde tasarlanmış platformlar ilgi görüyor. Artık müziğe internetten, Android telefonlardan ve Smart TV'lerden erişiyoruz. Eskiden faks vardı şimdi dinleyiciden gelen reaksiyonlar Twitter aracılığıyla herkes ile paylaşılıyor. Sosyal radyoculuğun başlangıcındayız" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir