Avea,NBA'in Türkiye'deki resmi mobil operatörü oldu -Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür…

  • Yazı boyutu
Avea,NBA'in Türkiye'deki resmi mobil operatörü oldu
     -Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür…

Avea,NBA'in Türkiye'deki resmi mobil operatörü oldu -Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: -"NBA ile yaptığımız işbirliğinde kilit rolü, iki kurumun sahip olduğu ortak değerler oluşturdu"

Avea, Amerikan Baketbol Ligi'nin (NBA) Türkiye'deki resmi mobil operatörü oldu. Üç yıl boyunca sürecek ortaklıkla Avea müşterileri cep telefonlarından NBA dünyasına ulaşama imkanı elde edecek. Avea kullanıcıları ayrıca, NBA play-off ları, NBA All-Star maçı ve Londra'da gerçekleşecek NBA normal sezon maçı gibi Arupa ve ABD de oynanacak NBA maçlarına katılma şansı yakalayabilecek.
     Avea'nın NBA ile işbirliğini açıkladığı toplantıda konuşan Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, NBA ile yaptıkları işbirliğinde kilit rolü, iki kurumun sahip olduğu ortak değerlerin oluşturduğunu söyledi. Ertürk, Bu değerlerin, çok çalışmak, mücadele ruhu, kazanma arzusu ve takım oyunu olduğunu ifade etti.
     Bu dört değeri her iletişim platformunda cesur, eğlenceli ve özgürlük vadeden bir tonda müşterilerine aktardıklarını kaydeden Ertürk, "Bütün bunları birleştirdiğinizde ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor; Avea markasına atfedilen, Avea ile özleştirilen gençlere hitap eden bir marka, sporu destekleyen bir marka, değişen müşteri ihtiyaçlarına kolaylıkla ayak uyduran çevik bir marka, yenilikçi enerjik dinamik bir marka, eğlenceli, mütevazı, samimi ve kalitesini sürekli artıran bir marka özelliklerinde ciddi bir ilerleme var. Böyle bir markanın NBA'den daha doğal, daha güzel bir marka bulabilme imkanı yok. Çünkü NBA'in de çok benzer değerleri var. Bu yüzden NBA ile Avea'nın kimyası tuttu diyebiliriz" diye konuştu.
     Ertük, Avea'nın gelecek üç yıl boyunca Amerikan Profesyonel Basketbol ligi NBA'in Türkiye Resmi ortağı olduğunu belirterek, Fransa, ispanya ile birlikte NBA'e en fazla oyuncu gönderen ülkelerden biri olarak Türkiye'de de böyle bir ortak bulmamız çok gerekliydi bizce" dedi.
     Avea olarak bu işbirliğiyle üç temel hedeflerini gerçekleştirmek istediklerini söyleyen Ertük, şöyle devam etti:
     "Avea'nın öne çıkarmak ve sahiplenmek istediği değerlerini NBA'deki maçlardan bölümler ve yaşanmışlıklarla anlatmak istiyoruz. Türkiye'de sporu teşvik etmek, özellikle basketbolu çok sevdirmek, gençlere çok çalışmayı, mücadeleyi, kazanma arzusunu takım oyununu didaktik olmadan teşvik etmek, özendirmek istiyoruz. NBA dünyanın en büyük içerik sağlayıcılarından biri. Hem heyecanlı, hem de 'show business' denilen tarafı da var. Hüznü, sevinci, cesareti, özgünlüğü her şeyi temsil eden içeriği NBA'de bulabilirsiniz. Bu içeriği biz mobil teknolojiler vasıtasıyla müşterilerimize, aslında Türkiye'de isteyen herkesin cep telefonlarına, tabletlerine, laptoplarına ulaştırıyor olacağız."
     NBA EMEA (Avrupa, Orta doğu ve Afrika)pazarlama Ortaklıkları Başkan vekili Marc Armstrong ise," Avea'nın Türkiye'deki resmi ortağımız olmasından dolayı NBA olarak çok mutluyuz. Geniş müşteri kitlesinin yanı sıra NBA ile sahip olduğu pek çok değer var. Avea, varlığımızın ve popülaritemizin her geçen gün arttığı böylesine önemli bir pazarda tam da birlikte çalışmak isteyeceğimiz bir şirket. NBA hayranlarıyla daha da yakınlaşmak istediğimiz bu ortamda Avea ile birlikte gerçekleştireceğimiz pek çok yenilikçi projeyi sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyoruz" dedi.
     Toplantıya efsanevi NBA oyuncuları Sam Perkins ve Robert Horry de katıldı.
    
    
    

Bu haberi 127 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir