Avea "Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi"ne geçti

  • Yazı boyutu
Avea "Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi"ne geçti

Avea "Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi"ne geçti

Avealılar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile ayda 2 liraya çocuklarının ders programı, devamsızlık bilgileri, proje ve sınav sonuçları gibi eğitim sürecini etkileyen tüm bilgileri cep telefonundan takip edebilecek.
     Avea açıklamasına göre, 2012-2013 eğitim döneminde de Avea Mobil Veli Bilgilendirme Servisi ile Avealıların çocuklarının eğitim sürecinde daha aktif rol almalarını sağlayacak.
     MEB veri bankası hizmetlerine erişim imkanı sağlayacak Avea Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının ders programı ve başarı notlarından devamsızlık bilgilerine kadar tüm eğitim bilgilerini cep telefonundan izleyebilecek.
     Veliler yeni eğitim döneminde, internet bağlantıları olmasa bile cep telefonlarından Avea Mobil Bilgilendirme Servisi ile çocuklarının notlarını, devam durumunu ve başarısını anlık takip edecek. Servis sayesinde Avealılar, çocuklarının eğitim çıktılarını daha yakından izlerken, topluma faydalı bireyler olması için çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilecek.
     Avea Mobil Veli Bilgilendirme Servisi'nden faydalanmak isteyen Avealılar, isterlerse ayda sadece 2 TL'ye abonelik yoluyla servisi kullanabilecek isterlerse de 8383'den anlık sorgulamalar yaparak bilgi alabilecek. Mobil Veli Bilgilendirme Servisi'nden elde ettiği gelir ile MEB ihtiyaç duyulan bölgelerde okullar yaptıracak.
     Uygulamadan faydalanmak isteyen Avealılar Milli Eğitim Çağrı Merkezi olan Alo 147'yi arayarak her türlü bilgiye sahip olacakları gibi MEB'in, "https://e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden de sıkça sorulan sorulara ulaşabilecek.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir