Avea, mobil sağlık konusunda işbirliklerini genişletiyor

  • Yazı boyutu
Avea, mobil sağlık konusunda işbirliklerini genişletiyor

Avea, mobil sağlık konusunda işbirliklerini genişletiyor

Avea, mobil sağlık konusunda Acıbadem Mobil Sağlık ile yaptığı işbirliğini daha da genişletiyor.
     Avea'dan yapılan açıklamaya göre, mobil sağlık işbirliği kapsamında nisan ayında hayata geçirilen canlı sağlık danışmanlığı hattı "Alo Doktorum Servisi"nden sonra yeni 3 mobil servis daha hizmete giriyor.
     Türkiye'de sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmaya yönelik mobil servislere imza atan Avea, "Anne Oluyorum", "Diyabet" ve "Sağlıklı Yaşam" paketleri ile tüm güncel bilgileri ve pratik ipuçlarını, daha sağlıklı bir yaşam için Avealı'ların cebine taşıyor.
     Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede Avea'nın sağlık alanındaki çalışmalarının temelinde; mobil uygulamaların yaygınlaştırılması, mobiliteyle zaman ve mekandan bağımsız, kesintisiz sağlık hizmetinin olduğunu belirtti.
     Boysan, "Mobil sağlık alanında bu sene yaptığımız Alo Doktorum, Sağlık Bakanlığı Kamu Genelge SMS paketi, bayilerimizdeki Medisana marka iPhone uyumlu mobil sağlık ürünleri projelerine 'Anne Oluyorum', 'Diyabet' ve 'Sağlıklı Yaşam' olmak üzere toplam 3 ayrı bilgi servisi daha ekledik. Teletıp projelerimiz hızla gelişiyor. Avea mobil sağlık alanında katma değer yaratacak yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyor. Avea sağlık hizmetleri ile sağlık bilgilerine ulaşmayı zamandan ve mekandan bağımsız olarak, koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini müşterimizin ayağına değil, cebine getiriyoruz" ifadelerini kullandı.
     Acıbadem Mobil Sağlık'ın Genel Müdürü Özgür Turgay ise, Anne Oluyorum, Diyabet ve Sağlıklı Yaşam bilgi paketlerinin birçok kişinin hayat kalitesini artırmada büyük rol alacağını kaydetti.
     Turgay, "Dünyada ve Türkiye'de mobil sağlığa duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda Avea ile birlikte geliştirdiğimiz bu işbirliği, mobil sağlık hizmetlerinin çok daha fazla kişiye ulaştırabilmek adına bizler için çok değerli" dedi.
     Bu arada verilen bilgilere göre, Avea müşterileri, gebelik ve 6 aya kadar bebek bakımı bilgileri için "Anne Oluyorum", diyabetle ilgili bilgi ve yönlendirmeler için "Diyabet", sağlıklı yaşamaya dair en güncel bilgiler için "Sağlıklı Yaşam" SMS paketlerinden haftada 0,99 lira ödeyerek yararlanabilecekler.
     Avealılar, "9910"a "HAMILEYIM" (gebelik haftası) ya da "ANNEYIM" (bebeğin haftası) yazarak günlük olarak gebelik ve 6 aya kadar bebek gelişimi içeriklerini, "DIYABET" yazarak diyabet bilgilerini, "YASAM" yazarak ise sağlıklı yaşam bilgilerini SMS olarak alabilecekler.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir