Avea, internet bankacılığı şifresini 5 saniyede gönderiyor -Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli…

  • Yazı boyutu
Avea, internet bankacılığı şifresini 5 saniyede gönderiyor
     -Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli…

Avea, internet bankacılığı şifresini 5 saniyede gönderiyor -Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman: -"İnternet bankacılığı şifrelerini göndermede başarı oranımız yüzde 100'e yaklaştı"

Avea, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren internet bankacılığına giriş sırasında kullanılmaya başlanan "tek kullanımlık şifre" (OTP- One Time Password) uygulamasıyla başarılı gönderim oranını teorik sınır olan yüzde 100'e yaklaştırdı.
     Yapılan şirket açıklamasında, internet bankacılığı hizmeti bulunan tüm bankalarla işbirliği bulunan Avea'nın, hem kurumsal hem de bireysel tarafta müşterilerine 5 saniye gibi bir sürede mesaj gönderim hızına ulaştığı belirtildi.
     Son 2 yılda OTP SMS gönderim oranı aylık adetlerini, 7 kat büyüten Avea, toplu kampanya SMS'lerinde ise son 2 yılda 2 kat artış gösterdi.
     2012 yılı ilk yarısında başarılı gönderim oranı ortalamasını OTP SMS'te yüzde 99,78'e çıkaran Avea, Toplu Kampanya SMS'te başarı oranını ise yüzde 99,90'e yükseltti. Avea, yüzde 100'e yaklaşan bu oran ile mobil bankacılık işlemini kullanan bankaların ve müşterilerinin yüzünü güldürdü.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla özellikle bankacılık ve finansal işlemlerin mobil yapıldığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     "İşlerimizi hızlı ve mobil platformda gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) en son raporuna göre, hem bireysel hem de kurumsal internet bankacılığında sistemde kayıtlı, en az bir kez giriş yapmış müşteri sayısı 2011'in ilk yarısına göre 2 milyon 647 bin 57 artarak 21 milyon 110 bin 651'e yükselmiş durumda. Önümüzdeki günlerde bu alanda işlem hacminin daha da artacağını görünüyor. Avea olarak OTP SMS gönderim oranlarımız aylık adetler bazında 7 kat büyüdü. İnternet bankacılığı şifrelerini göndermede başarı oranımız yüzde 100'e yaklaştı. Bireysel ve kurumsal müşterilerimize kaliteli ve hızlı hizmet vermekten çok mutluyuz. Bu başarının arkasında güçlü altyapımız, 7x24 IT desteğimiz ve müşteri odaklı yaklaşımımız var. Ayrıca kurumsal tarafta müşteri memnuniyetimizin altında yatan en önemli faktör, müşterilerimizin teknoloji birimleri ile Avea teknoloji birimlerinin yüz yüze iletişim kurması, sinerji içerisinde çalışmasıdır. Bu da mutlak başarı ve memnuniyeti getirmiştir."
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir