Avea, IIP Bronz sertifikasını aldı

  • Yazı boyutu
Avea, IIP Bronz sertifikasını aldı

Avea, IIP Bronz sertifikasını aldı

Avea, dünyanın ilk ve tek uluslararası insan yönetim ve gelişim standardı olan Investors In People (IIP) Bronz sertifikasını aldı.
     Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de IIP Bronz sertifikası olan 3 firma arasında yer alan Avea, böylelikle Türkiye'de bu sertifikaya sahip ilk GSM operatörü olma unvanının da sahibi oldu.
     Sertifikasyon sistemi kapsamında standart, bronz, gümüş ve altın olarak kategorize edilen süreçte Avea; 69 kriterin değerlendirildiği süreci başarıyla tamamlayarak standart sertifika almadan doğrudan bronz sertifika almaya hak kazandı.
     Tüm dünyada 25 bin şirket IIP sertifikasına sahip ve bunların sadece 1100 tanesi bronz sertifika aldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea İnsan Kaynakları Grubu Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın, çalışanlarının eğitim ve gelişimlerine yatırım yapmak üzere 2011 yılında yapılanmalarını Investors In People (IIP) sürecine uygun şekilde tasarladıklarını dile getirdi.
     "Avea'da Ben Varım!" sloganıyla başlattıkları IIP sürecinde öncelikle tüm Avea yöneticilerinin insan odaklı bir şirket olmak için taahhütte bulunduklarını belirten Aydın, şunları kaydetti:
     "İnsan kaynakları stratejilerimizi daha da güçlendiren IIP standartları bize yol gösterici oldu. Avea'nın bu sertifikasyon sürecindeki en büyük başarısı, Türkiye'den sürece katılan firmaların standart seviye sonrasında bronz sertifika almaya hak kazanırken, Avea'nın direkt bronz sertifika ile derecelendirilmesi oldu. Yani standart süreci yaşamadan daha zorlu bir süreci başarıyla tamamladık. Çünkü biz kendimize ve uygulamalarımıza güveniyoruz. Bu da Avea olarak bronz sertifikanın öngördüğü kriterleri başarıyla tamamladığımızı ve tüm çalışanlar olarak IIP'nin insan kaynakları anlayışını içselleştirdiğimizi gösteriyor."
     Bu arada açıklamada, kuruluşlara iş performanslarını ölçülebilir sonuçlara dönüştürmelerinde yardımcı olan esnek, şeffaf ve sonuç odaklı bir çerçeve sunan Investors In People'ın, dünyanın ilk ve tek uluslararası insan gelişim ve yönetim standardı özelliğine sahip olduğu da belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir