Avea, Hakam Kanafani ile GSMA Yönetim Kurulu'nda -Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu…

  • Yazı boyutu
Avea, Hakam Kanafani ile GSMA Yönetim Kurulu'nda
     -Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu…

Avea, Hakam Kanafani ile GSMA Yönetim Kurulu'nda -Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani: -"GSMA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimi ve dünya mobil iletişim endüstrisinin geleceğinin belirlenmesine katkıda bulunmak için diğer üyelerle yakın çalışma içinde olacağız" -Avea Üst Yöneticisi Erkan Akdemir: -"GSMA'nın yönetim kurulunda mobil iletişim dünyasındaki yeni yol haritasının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacağız"

Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu'na seçildi.
     Avea açıklamasına göre, 2013-2014 yıllarında GSMA Yönetim Kurulu'nda hizmet verecek ve Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek.
     GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatör olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor.
     220 ülkeyi kapsayan ve tüm dünyadan yaklaşık 800 GSM operatörünü bir araya getiren GSMA'in mobil ekosisteminde ayrıca cihaz üreticileri, donanım sağlayıcılar, yazılım ve internet şirketlerinin yanı sıra finans hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya, ulaşım ve altyapı gibi endüstrilerde faaliyet gösteren 230'dan fazla şirket bulunuyor.
     GSMA Yönetim Kurulu'na giren Avea'nın da içinde yer aldığı Türk Telekom Grubu, bu son gelişme ile SAMENA Telecommunications Council ve European Telecommunications Network Operators' Association (ETNO) olmak üzere 3 farklı organizasyonun yönetim kurulunda eş zamanlı yer alan dünyadaki tek şirket oldu.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani, Türkiye'nin eşsiz coğrafi konumu ve genç ve dinamik nüfusunun geliştirdiği uçtan uca hizmetlerle bölgenin telekomünikasyon merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.
     Avea olarak hem insan kaynakları, hem de teknolojiye yaptıkları önemli yatırımlarla bu hedefe ulaşılmasına katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını belirten Kanafani'nin şu görüşleri aktarıldı:
     "Avea üstün performans göstererek akıllı büyüme stratejisi ve etkileyici sonuçlarla büyük güven kazandı. ETNO ve SAMENA yönetim kurullarının ardından şimdi de Türkiye'yi GSMA Yönetim Kurulu'nda temsil etme ayrıcalığına kavuştuk. Bunun Türkiye'nin global telekomünikasyon pazarındaki önemli rolünün bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. Biz Türkiye ve bölgedeki lider telekomünikasyon ve yakınsama teknolojisi şirketiyiz. GSMA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimi ve dünya mobil iletişim endüstrisinin geleceğinin belirlenmesine katkıda bulunmak için diğer üyelerle yakın çalışma içinde olacağız."
    
     -"Avea, Türkiye'nin en genç ve yenilikçi operatörü"-
    
     Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir ise GSMA'in yönetim kurulunda mobil iletişim dünyasındaki yeni yol haritasının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını kaydetti.
     Dünya mobil iletişim sektörünün geleceğiyle ilgili en etkili karar verici kurum olan GSMA'nın yönetiminde olmaktan onur duyduklarını belirten Akdemir, "Avea, Türkiye'nin en genç ve yenilikçi operatörü. Bunun GSMA nezdinde de görülmesi ve böylesi bir görevle taçlandırılması bizi daha da sevindirdi. Avea'nın, dünyanın en büyük mobil operatörlerinin temsilcileriyle güzel bir sinerji yakalayarak sektörün gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu gelişme aynı zamanda Türkiye GSM sektörü için de oldukça mutlu edici ve önemli bir gelişme" ifadelerini kullandı.
     Kariyerine NASA Goddard Uzay Uçuş Merkezinde başlayan Hakam Kanafani, daha sonra Filistin'in ilk özel mobil şirketi Jawwal'ın CEO'su olarak çalıştı. Türk Telekom Grubu'na CEO olarak atanmadan önce, Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yaptı.
     Türk Telekom'un yanı sıra, Avea'nın ve geniş bant iletişim şirketi TTNET'in yönetim kurulu üyesi olan Kanafani, Türk Telekom'un iştirakleri, Pantel International Grubu, Argela, AssisTT, Innova ve Sebit'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.
     Bu arada GSMA Wireless Intelligence araştırması dünyadaki mobil abone sayısının 3,2 milyara, mobil bağlantıların ise M2M uygulamalarıyla birlikte 6,8 milyara ulaştığını gösteriyor.
    
    
    

Bu haberi 117 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir