Avea Evreka proje yarışması sonuçları açıklandı -"AveaDoktorum" isimli proje ile birinci olan…

  • Yazı boyutu
Avea Evreka proje yarışması sonuçları açıklandı
     -"AveaDoktorum" isimli proje ile birinci olan…

Avea Evreka proje yarışması sonuçları açıklandı -"AveaDoktorum" isimli proje ile birinci olan ekip, Güney Afrika, Dubai veya Romanya'daki Türk Telekom grup şirketlerinde staj programına katılma hakkı kazandı

AveaMasters genç yetenek programı kapsamında Avea yöneticilerinin koçluğunda başlatılan Evreka Proje Yarışması sonuçları açıklandı.
     Yapılan açıklamaya göre, AveaDoktorum isimli proje birinci olurken, ikinci ve üçüncülüğü ise sırasıyla AveaAcademy ve Altın Günü projeleri aldı.
     Türkiye genelinde 20 üniversiteden 43 öğrencinin projelerini yarıştırdığı yarışmada, kazanan takımlara ödülleri Avea yöneticileri tarafından verildi.
     Yarışmanın birinci gelen takımındaki 6 öğrenci, Güney Afrika, Dubai veya Romanya'daki Türk Telekom grup şirketlerinde 1 haftalık staj programına katılma hakkı kazandı. İkinci ve üçüncü gelen takımın öğrencileri ise Avea'da staj imkanı, kariyer koçluğu programına veya Avea Pazarlama Okulu'na katılım arasında tercih yapacak.
     Yurt dışındaki Türk Telekom grup şirketlerinde 1 haftalık staj yapma fırsatı yakalayan öğrenciler, AveaDoktorum isimli projeleri ile birinci geldi. Projede mobil sağlık üzerine çalışan ekip, online reçete sistemi ile ilaç alımı ve mobil telefondan doktorla görüşme yapılması gibi imkanlar sundular. Öğrenciler sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ise kullanılmayan ilaçların değerlendirmesini kapsayan bir sunum gerçekleştirdiler.
     Avea'da staj yapma, kariyer koçluğu veya Avea Pazarlama Okulu'na katılma hakkı kazanan ikinci ve üçüncü takımların projeleri ise sırasıyla AveaAcademy ve Altın Günü oldu.
     AveaAcademy Projesinde gençler üniversite kampüslerinde mobil cihazlarını kimlik, yemek kartı, kütüphane kartı, toplu taşıma bilgilendirmesi ve benzeri gibi pek çok öğrencinin ihtiyacını karşılayan bir çözüm üzerine çalıştılar. Sosyal sorumluluk projesi olarak ise "Tiyatro Engel Tanımaz" sloganıyla pilot şehirler seçilip, engelli vatandaşlara tiyatroya gidebilecekleri uygun ortamı sağlayarak, oyun izleme fırsatı sunma fikri üzerine çalıştılar.
     Üçüncü olan Altın Günü projesinde ise gençler hem ev hanımlarını mobil sektöre kazandıracak avantajlı bir tarife oluşturdular, hem de geliştirdikleri mobil uygulama ile geleneksel Altın Günü kavramını kolay kullanır bir ara yüz ile mobil cihazlara taşıdılar. Sosyal sorumluluk tarafında ise gençlerin sosyal sorumluluk projesi üretmesine liderlik ve yönlendirme yapılmasını kapsayan bir çalışma gerçekleştirdiler.
    
     -"Gençler, Avea ile iş hayatının provasını yapma şansı elde etti"-
    
     Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın, yarışmada dereceye giren öğrencilerin, iş dünyasında pazarlama, teknoloji, finans ve satış vakaları ile yaratıcı çözümler üreterek takım arkadaşları ile başarılı çalışmalara imza attıklarını belirtti.
     Aydın, şunları kaydetti:
     "6 yıldır devam ettirdiğimiz ve bu yıl AveaMasters adını alan programımız, üniversiteli gençler arasında artık bir marka haline geldi. Evreka Yarışması da bu markanın en iyilerinin seçildiği bir platform. Proje ile tüm gençlerimiz Avea ile iş hayatının provasını yapma şansı elde ettiler. Ders ve sınav maratonu arasında bu kadar uzun soluklu bir yarışmada finale kalmak büyük başarı. Gençlerimizin projelerini dinledikçe gururlandık, hayata geçirdiklerini gördükçe ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha anladık."
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir