"Avea Evreka Proje Yarışması" birincileri Güney Afrika'da staj yaptı

  • Yazı boyutu
"Avea Evreka Proje Yarışması" birincileri Güney Afrika'da staj yaptı

"Avea Evreka Proje Yarışması" birincileri Güney Afrika'da staj yaptı

Avea'nın Evreka Proje Yarışması'nda birinciliği kazanan 6 üniversiteli genç, Güney Afrika'daki mobil operatörlerinden Oger grup şirketlerinden Cell C'deki stajlarını tamamladı. 6 Üniversiteli genç, staj imkanın yanı sıra Güney Afrika'yı gezme imkanına da sahip oldu.
     Avea açıklamasına göre, AveaMasters genç yetenek programı kapsamında Avea yöneticilerinin koçluğunda başlatılan Evreka Proje Yarışması'nın finalinde birinciliği kazanan 6 üniversiteli genç, Güney Afrika turunu tamamladı. AveaDoktorum isimli proje ile birinci olan ekip, Güney Afrika'nın en büyük mobil operatörlerinden biri ve Oger grup şirketlerinden Cell C yöneticileri ile birlikte, 1 haftalık özel bir çalışma gerçekleştirme şansına erişti.
     Cell C yöneticilerinin hazırladığı özel bir programa dahil olan Avea Evreka Proje Yarışması birincileri, Cell C'nin tüm faaliyet alanlarını, ilgili ekiplerin yöneticilerinin yaptığı sunumlar ile IT'den regülasyona, müşteri hizmetlerinden bayi ziyaretine kadar her bölümü tanıma fırsatı yakaladı. Ayrıca, her günün sonunda yaptıkları müze, mini safari, Afrika kabileleri turu ve farklı lezzetleriyle akşam yemekleri ile de bu farklı ülkeyi her anlamda yaşamış oldular.
     Seda Nur Budak, İsmail Taşçı, Ertuğrul Kanargı, Oğuz Atalay, Demet Aksoy, Koray Coşkuner'den oluşan ve Güney Afrika ödülü kazanan öğrenci ekibi AveaDoktorum isimli projeleri ile birinci seçildi. Projede mobil sağlık üzerine çalışan ekip, online reçete sistemi ile ilaç alımı ve mobil telefondan doktorla görüşme yapılması gibi imkanlar sunarak, sosyal sorumluluk çalışması çerçevesinde ise kullanılmayan ilaçların değerlendirmesini kapsayan bir sunum gerçekleştirdi.
     Proje ekibinden Demet Aksoy, stajın yaşattığı deneyimi şu sözlerle paylaştı:
     "Takım arkadaşlarım ve Avea İK ekibinin eşliğinde Güney Afrika'da bulunan CELL C şirketine yaptığımız gezi benim için çok farklı bir deneyim oldu. Türkiye'de aşina olduğumuz telekomünikasyon sektörünün, Güney Afrika'daki durumunu yakından gördük. CELL C ekibi hazırlamış olduğu bir haftalık oryantasyon programıyla sektörü ve şirketi bize çok iyi bir şekilde tanıttı. Farklı etnik kökene ve kültüre sahip Güney Afrika vatandaşlarıyla zaman geçirmek bizim için çok keyifliydi. Johannesburg'ta geçirdiğimiz süreç içinde, şehrin en fakir bölgelerinden olan Soweto'ya yaptığımız geziyi, yakın tarihte ülkede yaşananları yansıtan Apartheid Müzesi'ni, bize safari heyecanını yaşatan Lion Park'ı, Afrika'ya özgü hediyelik eşya satan dükkanları, kabile gezimizi, birbirinden leziz Afrika yemekleri yediğimiz yöresel restoranları asla unutmayacağız."
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir