Avea'dan yeni işbirliği -Avea CEO'su Akdemir, Bilkent Üniversitesi ile mobil teknoloji…

  • Yazı boyutu
Avea'dan yeni işbirliği
     -Avea CEO'su Akdemir, Bilkent Üniversitesi ile 
     mobil teknoloji…

Avea'dan yeni işbirliği -Avea CEO'su Akdemir, Bilkent Üniversitesi ile mobil teknoloji alanında proje ortaklığına gideceklerini açıkladı

Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, Bilkent Üniversitesi ile mobil teknoloji alanında kapsamlı proje ortaklığı yapacaklarını açıkladı.
     Akdemir, Ankara'da basın mensuplarıyla bir araya geldiği yemekte yaptığı konuşmada, "Avea olarak bulmakta zorlandığımız alanlarda Bilkent Üniversitesi ile işbirliği yapacağız. Bu anlaşma, sadece mühendislik değil ticari alanları da kapsayacak" dedi.
     Bu işbirliğinin, kapsamı itibariyle Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile yapılan anlaşma ile benzerlik gösterdiğini söyleyen Akdemir, kendi gözünde Bilkent Üniversitesi ile MIT'in benzer özellikler taşıdığını belirtti.
     Mobil teknolojilerin hızla geliştiğinin altını çizen Akdemir, müşteriye özel çözümler geliştirme noktasında çalışmalar yaptıklarını söyledi. Müşteriyi tanıyıp daha farklı ve hızlı çözümler üretmek istediklerini dile getiren Akdemir, "esas odaklarının hiç denenmemiş şeyleri denemek olduğunu" kaydetti.
    
     -İşbirliği iyi bir örnek-
    
     Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Atalar da ekonomik krize değinerek, "Krizi aşmanın yollarından biri de yeni iş alanları oluşturmak, yeni konular bulmaktır. Bu noktada gençlerin yaratıcılığını kullanmamız gerekiyor" diye konuştu.
     Avea ile öğrencilerin iş alanları oluşturmalarına imkan verecek laboratuvar kuracaklarını belirten Atalar, çalışmanın üniversite-endüstri işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu söyledi.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir