Avea'dan "MEB OGES Mobil Bilgi Servisi"

  • Yazı boyutu
Avea'dan "MEB OGES Mobil Bilgi Servisi"

Avealı veliler "MEB OGES Mobil Bilgi Servisi" ile çocuklarının geleceğini ilgilendiren tüm bilgilere anında cepten ulaşabilecek

Avealı veliler "MEB OGES Mobil Bilgi Servisi" ile çocuklarının geleceğini ilgilendiren bilgilere anında cep telefonundan ulaşabilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Avealılar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgilendirme Servisi ile 1 liraya çocuklarının tercih bilgileri, yerleştirme sonuçları, kazanılan okuldaki kayıt durumu gibi pek çok önemli bilgiyi artık cep telefonlarından takip edebilecek.
     Servise kayıt olan veliler, girilen sınavla ilgili tercih süresi bilgisi, ek tercih süresi bilgisi, yapılan tercih başvurusunun okul müdürlüğünce onaylandığına dair bilgi, yerleştirme sonuçları, yedek sırası geldiğinde uyarı mesajı, kazanılan okuldaki kayıt durumu bilgilerinden SMS ile anında haberdar olacak.
     Avealılar, OGES Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip etmek için ister internet üzerinden ister cep telefonlarından "OGES", boşluk, "Öğrenci TC Kimlik Numarası"nı yazıp 8383'e göndererek servise kayıt yaptırabilecek. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum otomatik olarak SMS ile bildirilirken, bilgilendirmeler için hizmet bedeli ise 1 lira olacak.
    
    
    


Bu haberi 314 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir