Avea'dan FCBEscola Camp Avea Projesine katılanlara diş ve kalp taraması

  • Yazı boyutu
Avea'dan FCBEscola Camp Avea Projesine katılanlara diş ve kalp taraması

Avea'dan FCBEscola Camp Avea Projesine katılanlara diş ve kalp taraması

Mobil iletişim operatörü Avea, dünyanın en iyi futbol takımlarından FC Barcelona işbirliği ile Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea kapsamında elemelere katılan tüm çocukları ücretsiz diş ve kalp sağlığı taramasından geçirdi.
     Avea tarafından yapılan açıklamaya göre, Van, İzmir ve İstanbul'da yapılan sağlık taramalarında bin 500 ilköğretim öğrencisine kalp ve diş sağlığı konusunda bilgi verildi.
     Avea, Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun (TOSF) desteğiyle hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea Projesi kapsamında, dünyanın yeni futbol yıldızları olma umuduyla seçmelere katılan bin 500 çocuğu ücretsiz sağlık taramasından geçirdi.
     Avea'nın desteği ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun koordinasyonunda Van, İstanbul ve İzmir'de yapılan sağlık taramalarında 9-14 yaş grubundaki bin 500 ilköğretim öğrencisine diş ve kalp taraması yapıldı, diş ve kalp sağlığı hakkında bilgi verildi.
     Açıklamada Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun'un da görüşlerine yer verildi. FCBEScola Camp Avea Projesi ile geleceğin futbol yıldızlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini, bunu yaparken de gerek beslenme alışkanlıkları gerekse sağlıklı yaşam konusunda onları bilinçlendirmeye özen gösterdiklerini belirten Feridun, dünyanın en ünlü futbol kulübü FCBarcelona işbirliği ile yürüttükleri ve TOSF'un desteğiyle gerçekleştirdikleri proje kapsamında Van, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplam 3 ilde elemelere katılan bin 500 ilköğretim öğrencisine diş ve kalp sağlığı taraması yapıldığını kaydetti.
     Ancak spor yaparak ve sağlığa dikkat ederek verimli ve başarılı olunabileceğini aktaran Feridun, "Bu bilinci tüm çocuklarımıza aşılamak istiyoruz. Bu bağlamda Türkiye Okul Sporları Federasyonu desteğiyle gerçekleştirdiğimiz proje ile elemelerimize katılan tüm sporcularımıza kalp ve diş kontrolü başta olmak üzere genel sağlık taraması yaptık. Çocuklarımıza nasıl sağlıklı dişlere ve sağlıklı bir kalbe sahip olunacağını anlattık. Böylesine geniş çaplı bir sağlık taramasını yapmış olmaktan dolayı mutluyuz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir