Avea'da Ramazan Bayramı'nda en çok İstanbul konuştu

  • Yazı boyutu
Avea'da Ramazan Bayramı'nda en çok İstanbul konuştu

Avea'da Ramazan Bayramı'nda en çok İstanbul konuştu

Avea, Ramazan Bayramı süresince İstanbul'un 46 milyon dakika ile 'en çok konuşan' şehir, İzmir'in de 70 milyonu aşkın mesaj gönderimi ile en çok SMS gönderimi gerçekleştiren il olduğunu bildirdi.
     Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Avea, fark yaratan tarifeleriyle Ramazan Bayramı'nda da müşterilerini "doya doya" konuşturdu. İller bazındaki dağılımda İstanbul 46 milyon dakika ile birinci, İzmir 25 milyon dakika ile ikinci, Ankara 23 milyon dakika ile üçüncü, Antalya 12 milyon dakika ile dördüncü, İçel ise 10 milyon dakika ile beşinci sırada yer aldı.
     Avealılar, 3 günlük bayram süresinde 454 milyon SMS gönderimi gerçekleştirdi. 70 milyonu aşkın SMS gönderimi ile İzmir'in birinci olduğu il bazındaki SMS trafik sıralamasında ise yaklaşık 53 milyon SMS ile Ankara ikinci sırada yer aldı. 37 milyonu geçen SMS gönderimiyle İstanbul üçüncü, 24 milyonun üzerinde SMS ile Konya dördüncü, 21 milyon SMS ile Manisa ise beşinci oldu.
     Bayramın ilk günü, bir önceki haftaya oranla yüzde 82 oranında artışla 217 milyonun üzerinde SMS gönderen Avealılar, yine bayramın ilk günü gönderdikleri 326 bin MMS ile daha önceki haftanın aynı günü olan 12 Ağustos'a göre yüzde 216 daha fazla MMS gönderdi. Bayramın birinci günündeki ses trafiği ise bir önceki haftaya göre yüzde 40 artış gösterdi.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir