Avea CEO'su Erkan Akdemir: -"Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye'de operatör olarak ilk…

  • Yazı boyutu
Avea CEO'su Erkan Akdemir:
     -"Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye'de operatör 
     olarak ilk…

Avea CEO'su Erkan Akdemir: -"Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye'de operatör olarak ilk kez biz müşterimizle buluşturuyoruz"

Avea, Mobile World Congress 2013'te yeni nesil akıllı oyuncaklar AppToyz, APPGEAR, iPawn ve Duo'nun Türkiye'de operatör olarak ilk kez Avea tarafından satışa sunulacağını açıkladı.
     Avea açıklamasında göre, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin yanı sıra iPhone, iPad ve Windows Mobile cihazlarla da entegre bir şekilde çalışabilen yeni nesil akıllı oyuncaklar, akıllı telefonları bir oyun konsoluna çevirerek aksesuarları ile birlikte kullanıcılara birden fazla oyun deneyimi sunuyor.
     Türkiye'de operatör olarak ilk kez Avea İletişim Merkezleri'nde satışa sunulacak olan yeni nesil akıllı oyuncaklar hakkında MWC 2013'te değerlendirme yapan Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Avea olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor ve yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye'de operatör olarak ilk kez biz müşterimizle buluşturuyoruz" dedi.
     Akdemir, şunları kaydetti:
     "Tüm dünyada kullanıcılardan böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye'nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet vereceğiz. Türkiye'de indirilen her 10 uygulamadan ortalama 6,6'sı oyun uygulaması... 2011 sonunda daha da ivme kazanan akıllı cihazlarla birlikte çalışan yeni nesil oyuncak pazarının 2013'ün ilk çeyreğinde 8 Milyar ABD dolarına ulaşması ve bu oranın 2014 yılı sonunda ise toplam aksesuar pazarının yüzde 10'unu kapsayacağı öngörülüyor.
     Teknolojinin en yeni ve interaktif yüzü olarak dijital oyun pazarında yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz. Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye tüketicisi ile operatör olarak ilk bizim buluşturuyoruz. Çünkü Türkiye'de akıllı telefonun adresi Avea... Türkiye'de 2012'de satılan her 100 telefondan 45'i akıllı telefondu. Bu oran ülkemizin ne kadar ciddi bir potansiyele sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Avea ise 2012 yıl sonunda yüzde 24 ile akıllı cihaz penetrasyon oranı en yüksek GSM operatörü olarak; böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye'nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet verecek"
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir