Enermed

  Ansera AVM No:72 ( / Ankara / Türkiye)
  090-312-4394004 090-312-4394015
  Tamer Taşır (Firma Sahibi / Ortağı)

  Ave Glucosamine / Chondroitin Jel Krem

  • Ürün Adı : Ave Glucosamine / Chondroitin Jel Krem

  Ürün Hakkında

  BEKLENEN GELDİ!

  AVE JEL KREM

  Ave Jel Krem eklemlere ve kaslara uygulanan aromaterapötik bir masaj jelidir.Eklemleri destekleyici maddeler olan Glukozamin ve Kondoitin ile birlikte,doğal onarıcı esansiyel yağların (zencefil ,okaliptus,rezene,lavanta,ceviz,mentol,portakal yağları) karışımını içermektedir.

  Endikasyonlar Glukozamin ve Kondroitin vücudunuzdaki bağ dokusunun iki temel yapıtaşı olup, eklemlerimizin vazgeçilmez elemanlarıdır.Bu molekül osteoartrit’in olumsuz etkilerini büyük ölçüde azaltmakta ve kıkırdak yapısını güçlendirmektedir.Glukozamin’in eklemlerdeki en önemli fizyolojik fonksiyonu kıkırdak bileşiklerinin oluşumunu ve kıkırdağa kükürt girişini sağlamaktır.Sonuç olarak kıkırdağın sadece oluşumunda değil,beslenmesindede çok önemli rol oynar.Kondroitin’in osteoartrit semptomlarını azaltıcı,ilerleyişini yavaşlatıcı veyaz tersine çevirici etkisi vardır.

  Kullanım Yeri Saplıklı eklem fonksiyonu ve kıkırdak harabiyetinin engellenmesine katkıda bulunmak amacı ile,özellikle osteoartrit tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

  Kullanım Şekli Her ihtiyaç duyulduğunda eklemlere ve kaslara direkt masaj yaparak uygulanır.İstenilen sonucun alınabilmesi için günde 2-3 kez uygulama yapılması gereklidir.

  Kıkırdağın Yapısı

  Eklem kıkırdağının (hiyalin kıkırdak) yapısı aşağıdaki gibidir.

  Kıkırdağın yapısında,

  %70-80 oranında su,
  %10-15 oranında proteoglikanlar,
  %10-15 oranında kollajen,

  %1 oranında kondrositler (kıkırdak hücreleri) bulunur.

  KIKIRDAĞIN YAPISI

  Kıkırdak hücreleri olan kondrositler, Glikozaminoglikanları (Hiyaluronik asit, Kondroitin sülfat ve keratan sülfat) üretir.
  Glikozaminoglikanlar ise biraraya gelerek Proteoglikan ismi verilen yapıtaşlarını oluştururlar.
  Proteoglikanlar, su,kollajen lifleri ve kondrosit hücreleri ile birlikte kıkırdağı oluşturur.

  Glikozaminoglikan Üretim Mekanizması

  Vücut içerisinde bir seri reaksiyon sonucu Glikozaminoglikanlar oluşur.Dışarıdan verilen Glukozamin bu üretim reakiyonunu hızlandırır.

  Eklem Kıkırdağının Onarım Kapasitesi

  Eklem kıkırdağının kendini yenileyebilme kapasitesi oldukça sınırlıdır.Kıkırdaktaki hasarın onarılabilmesi için öncelikli olarak kondrositler(kıkırdak hücreleri) çalışmaya başlar.Ancak kıkırdak üzerindeki hasar büyük ve sürekli ise, kondrositler yetersiz kalır ve kıkırdak hiçbir özelliği olmayan bağ dokusu ile onarılır.Bunun neticesinde kıkırdağın yapısı ve hareket kabiliyeti bozulur.
  Yaşlanma ve osteoartrit gibi durumlarda Glikozaminoglikanların sentezi (özellikle kondroitin üretimi) düşük olmaktadır.Bunun sonucunda ise Proteoglikanlar oluşamaz ve kıkırdağın yapısında görev alamazlar.Bunun neticesinde artroz ortaya çıkar.

  Glukozamin hidroklorid

  • Glokozamin , Glikozaminoglikanların üretiminde önemli rol alır.
  • Glukozamin , kıkırdak hasarına neden olan enzimleri durdurarak, proteoglikan yıkımını inhibe eder,
  böylelikle kıkırdak hasarının ilerlemesini yavaşlatır.

  Kondroitin Sülfat

  • Kondroitin , vucüttaki en önemli Glikozaminoglikanlardan birisidir.
  • Kondroitin kıkırdakta Kondroitin-4-Sülfat ve Kondroitin-6-Sülfat şeklinde bulunur.Yaşlanma ve osteoartritte özellikle Kondroitin-4-Sülfat üretimi azalır.
  • Kondroitin , kıkırdakların su ve besinleri tutabilmesini sağlar ve kıkırdağın beslenmesi için gerekli maddelerin kıkırdağa hareketi için en gerekli maddedir.(Kıkırdak damarsızdır ve eklem sıvısından beslenir.)
  • Kondroitin sülfat , kıkırdak yıkımına yol açan lizozomal ve proteolitik enzimleri inhibe eder.

  Kondroitin sülfat kritik bir maddedir ve her üründe aynı etkinlikte bulunmaz.

  Kondroitin sülfat’ın klinik etkinliği şu faktörlere bağlıdır;

  1.Saflık : Kondroitin değişik uzunluktaki disakkarit zincirinden meydana gelir.Bu nedenle saflaştırılması oldukça zordur.Kondroitin’in emilmesi ve iyi bir etki göstermesi için saflık oranının yüksek olması gerekmektedir.

  2.Molekül Ağırlığı : Kondroitin büyük bir moleküldür ve bu ned

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Enermed
  Ansera AVM No:72 ( / Ankara / Türkiye)
  090-312-4394004
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir